Energetická sebestačnosť sa rodinným domom zatiaľ neoplatí. Potenciálne ju však už môže dosiahnuť polovica Európy
V roku 2050 by tri štvrtiny domácností mohli samostatne pokrývať svoj energetický dopyt. Momentálne opustenie distribučnej sústavy nie je výhodné.