K. Galek (SaS): Teplárne tu majú čistý monopol. Nech si ľudia vyberú najvýhodnejší spôsob výroby tepla
Teplárenské podniky prevádzkujú často zastaralé zdroje a veľká časť energie sa stráca pri distribúcii. Uvoľnenie trhu by prinieslo väčšiu konkurenciu a tlak na cenu tepla.