VSE ubezpečuje zákazníkov, že dodávka elektriny je pre nich zabezpečená | ENERGIE-PORTAL.SK
Eversheds Sutherland
DTE 2022
INNOGY

VSE ubezpečuje zákazníkov, že dodávka elektriny je pre nich zabezpečená

Východoslovenská energetika zabezpečí plynulú dodávku elektriny. Zo strany zákazníkov spoločnosti SLOVAKIA ENERGY nie sú potrebné žiadne úkony.

VSE

Zákaznícke centrum VSE / Foto: VSE

Dodávateľ energií spoločnosť SLOVAKIA ENERGY, s.r.o. ukončil svoju podnikateľskú činnosť v oblasti dodávky elektriny a dodávky zemného plynu a svojim zákazníkom už nebude dodávať elektrinu ani zemný plyn.

Zákazníci tejto spoločnosti sa však nemusia obávať, že ostanú bez energií, a už vôbec nemusia prepadať panike. Platná legislatíva pamätá na takéto prípady – odberateľov chráni inštitút tzv. dodávky poslednej inštancie (DPI). Ten nastal dňa 9. októbra 2021.

„Ubezpečujeme zákazníkov z nášho regiónu, že dodávka elektriny bude pokračovať bez prerušenia,“ zdôrazňuje Miroslav Kulla, predseda predstavenstva spoločnosti Východoslovenská energetika, a.s. (VSE).

VSE zabezpečuje dodávku elektriny na distribučnom území spoločnosti Východoslovenská distribučná, a.s., a teda obyvateľom Košického, Prešovského a časti Banskobystrického samosprávneho kraja.

Nie sú potrebné žiadne úkony

„Zákazníkov, domácnosti i firmy, chceme zároveň informovať, že o dodávku elektriny sa postaráme automaticky, z ich strany nie sú potrebné žiadne úkony.“ vysvetľuje M. Kulla.

Zákazníci spoločnosti SLOVAKIA ENERGY, s.r.o. nemusia navštevovať Zákaznícke centrum VSE, zasielať email či list, ani telefonovať na Zákaznícku linku VSE.

Zákazníci nájdu aktuálne informácie na webovej stránke vse.sk „Informácie k platbám pošleme všetkým zákazníkom v najbližších dňoch,“ dodáva M. Kulla.

Ochrana vo forme DPI trvá najviac tri mesiace, čo znamená, že zákazníci majú tri mesiace na to, aby uzatvorili zmluvu s novým dodávateľom, pre ktorého sa rozhodnú. Ak si nového dodávateľa nevyberú, zostávajú automaticky zákazníkom VSE.


Spoločnosť VSE je komunikačným partnerom Energie-portal.sk.


Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

Pozvánka na konferenciu: VYKUROVANIE 2022

Pozvánka na konferenciu: VYKUROVANIE 2022

Jubilejný 30. ročník s podtextom „Čistá energia pre modrý vzduch a zelenú prírodu" sa uskutoční v polovici februára v atraktívnom prostredí Vysokých Tatier.

Geotermálne teplo možno získať nielen z horúcej vody, ale aj horniny

Geotermálne teplo možno získať nielen z horúcej vody, ale aj horniny

Pokročilé geotermálne systémy využívajú praskliny suchých horúcich hornín pod zemou.

SPP zabezpečí dodávku plynu aj zákazníkom, ktorí nestihli počas režimu DPI podpísať zmluvu

SPP zabezpečí dodávku plynu aj zákazníkom, ktorí nestihli počas režimu DPI podpísať zmluvu

SPP ako dodávateľ poslednej inštancie (DPI) zabezpečil dodávky plynu pre viac než 100 000 odberateľov.