VSE ubezpečuje zákazníkov, že dodávka elektriny je pre nich zabezpečená | ENERGIE-PORTAL.SK
Eversheds Sutherland
VSDS
VSE

VSE ubezpečuje zákazníkov, že dodávka elektriny je pre nich zabezpečená

Východoslovenská energetika zabezpečí plynulú dodávku elektriny. Zo strany zákazníkov spoločnosti SLOVAKIA ENERGY nie sú potrebné žiadne úkony.

VSE

Zákaznícke centrum VSE / Foto: VSE

Dodávateľ energií spoločnosť SLOVAKIA ENERGY, s.r.o. ukončil svoju podnikateľskú činnosť v oblasti dodávky elektriny a dodávky zemného plynu a svojim zákazníkom už nebude dodávať elektrinu ani zemný plyn.

Zákazníci tejto spoločnosti sa však nemusia obávať, že ostanú bez energií, a už vôbec nemusia prepadať panike. Platná legislatíva pamätá na takéto prípady – odberateľov chráni inštitút tzv. dodávky poslednej inštancie (DPI). Ten nastal dňa 9. októbra 2021.

„Ubezpečujeme zákazníkov z nášho regiónu, že dodávka elektriny bude pokračovať bez prerušenia,“ zdôrazňuje Miroslav Kulla, predseda predstavenstva spoločnosti Východoslovenská energetika, a.s. (VSE).

VSE zabezpečuje dodávku elektriny na distribučnom území spoločnosti Východoslovenská distribučná, a.s., a teda obyvateľom Košického, Prešovského a časti Banskobystrického samosprávneho kraja.

Nie sú potrebné žiadne úkony

„Zákazníkov, domácnosti i firmy, chceme zároveň informovať, že o dodávku elektriny sa postaráme automaticky, z ich strany nie sú potrebné žiadne úkony.“ vysvetľuje M. Kulla.

Zákazníci spoločnosti SLOVAKIA ENERGY, s.r.o. nemusia navštevovať Zákaznícke centrum VSE, zasielať email či list, ani telefonovať na Zákaznícku linku VSE.

Zákazníci nájdu aktuálne informácie na webovej stránke vse.sk „Informácie k platbám pošleme všetkým zákazníkom v najbližších dňoch,“ dodáva M. Kulla.

Ochrana vo forme DPI trvá najviac tri mesiace, čo znamená, že zákazníci majú tri mesiace na to, aby uzatvorili zmluvu s novým dodávateľom, pre ktorého sa rozhodnú. Ak si nového dodávateľa nevyberú, zostávajú automaticky zákazníkom VSE.


Spoločnosť VSE je komunikačným partnerom Energie-portal.sk.


Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

Prvé školy budú využívať slnečnú energiu vďaka fotovoltike od SPP

Prvé školy budú využívať slnečnú energiu vďaka fotovoltike od SPP

V rámci pilotného projektu pre školy poskytne SPP svoje know-how a vo vlastnej réžii zabezpečí všetky potrebné povolenia.

Bytový podnik zmodernizoval zdroj tepla a pridal výrobu elektriny. Investíciu splatia úspory

Bytový podnik zmodernizoval zdroj tepla a pridal výrobu elektriny. Investíciu splatia úspory

Náklady na rozsiahlu modernizáciu sa pokryjú z energetických úspor počas najbližších 10 rokov, mesto ani bytový podnik nemuseli do projektu vstúpiť s priamou investíciou.

Kotly na drevo

Kotly na drevo

Pozrite si náš výber z kotlov na drevo od viacerých výrobcov, ktorí ponúkajú kotly na Slovensku.