VSE
Dny teplárenství a energetiky 2024
Belimo

VSE ubezpečuje odberateľov Twinlogy, že im zabezpečí dodávky elektriny

Zákazníci Twinogy nemusia podniknúť žiadne úkony, do režimu dodávateľa poslednej inštancie prejdú automaticky.

dodávatelia elektriny

Foto: Energie-portal.sk

Dodávateľ energií spoločnosť TWINLOGY, s.r.o. stratila spôsobilosť na dodávku elektriny. Zákazníci tejto spoločnosti sa však nemusia obávať, dodávku elektriny pre nich zabezpečí spoločnosť Východoslovenská energetika, a.s. (VSE) ako dodávateľ poslednej inštancie (DPI) a to od 26. januára 2022.

„Ubezpečujeme zákazníkov z nášho regiónu, že dodávka elektriny bude pokračovať bez prerušenia,“ zdôrazňuje Juraj Bayer, člen predstavenstva VSE.

VSE zabezpečuje dodávku elektriny na distribučnom území spoločnosti Východoslovenská distribučná, a.s., a teda obyvateľom Košického, Prešovského a časti Banskobystrického samosprávneho kraja. Nie sú potrebné žiadne úkony

„Všetky domácnosti i firmy, chceme zároveň informovať, že o dodávku elektriny sa postaráme automaticky, zo strany odberateľov nie sú potrebné žiadne úkony.“ vysvetľuje J. Bayer.

Zákazníci spoločnosti TWINLOGY, s.r.o. nemusia navštevovať Zákaznícke centrum VSE, zasielať email či list, ani telefonovať na Zákaznícku linku VSE. Zákazníci nájdu aktuálne informácie na webovej stránke vse.sk.

VSE opäť prijala rozhodnutie v prospech zákazníkov z radov domácností TWINLOGY, s.r.o. a rozhodla sa týmto odberateľom nastaviť zálohové platby (ktoré budú platiť v režime DPI) podľa regulovaných taríf v našom základnom cenníku.

Odberateľov z radov domácností sa teda nedotknú zvýšené zálohy z dôvodu vyššej ceny počas trvania režimu DPI. Rovnaké rozhodnutie VS prijala a uplatnila v režime DPI aj v roku 2021 po tom, ako slovenský trh opustil dodávateľ energií Slovakia Energy.

Inštitút DPI trvá najviac tri mesiace. Odberatelia majú tri mesiace na to, aby uzatvorili zmluvu s novým dodávateľom, pre ktorého sa rozhodnú. Ak si nového dodávateľa nevyberú, zostávajú automaticky zákazníkom VSE.


Spoločnosť VSE je komunikačným partnerom Energie-portal.sk.


Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

Zmenia sa faktúry a dodávatelia energií majú povinne ukazovať cenníky. Na stole je novela zákona

Zmenia sa faktúry a dodávatelia energií majú povinne ukazovať cenníky. Na stole je novela zákona

Rezort hospodárstva chce, aby boli zverejnené ceny energií aj na neregulovanom trhu. Obdobný návrh vlani dodávatelia odmietali.

Obrovský veterný park krachuje. Nedokáže dodať zmluvný objem zelenej elektriny

Obrovský veterný park krachuje. Nedokáže dodať zmluvný objem zelenej elektriny

Pozemná veterná farma s inštalovaným výkonom 653 MW je súčasťou pripravovanej najväčšej lokality s turbínami v Európe.

Navrhujú rozšíriť kompetencie ÚRSO. Ministerstvo predložilo novelu

Navrhujú rozšíriť kompetencie ÚRSO. Ministerstvo predložilo novelu

Úrad má po novom prevziať niektoré úlohy obchodnej inšpekcie a vykonávať štátny dozor.