Eversheds Sutherland
VSE
Belimo 2

Domov v Poloninách dostal fotovoltické panely, zníži si tak účty za elektrinu (+video)

VSE darovala technológiu poháňanú slnečnými lúčmi zariadeniu pre seniorov v obci, kde slnko na Slovensku vychádza ako prvé.

solárne panely

Foto: VSE

Spoločnosť VSE je komunikačným partnerom Energie-portal.sk.


Domov v Poloninách sa pýši novým fotovoltickým zariadením. Dnes ho odovzdala do prevádzky spoločnosť Východoslovenská energetika (VSE) za prítomnosti zástupcov samosprávy i samotného Domova v Poloninách.

Myšlienka spoločnosti VSE pomôcť Domovu v Poloninách vyšla z aktuálnej marketingovej kampane VSE, ktorá nesie názov Východniari východniarom. Kampaň je zameraná na prezentáciu ponuky fotovoltických riešení a obec Nová Sedlica je najvýchodnejším miestom v krajine.

„Som rád, že sme túto myšlienku zrealizovali a priniesli fotovoltiku do Domova sociálnych služieb a špecializovaného zariadenia. Naším darom pomôžeme zariadeniu byť udržateľnejším, vyrábať vlastnú elektrinu zo slnka a šetriť tak prírodu i financie,“ zdôraznil Marek Tomeš, riaditeľ divízie marketing a digitálne služby VSE.

Foto: VSE

Vďaka daru od VSE sa budova Domova v Poloninách zaradila medzi objekty, ktoré pomáhajú regiónu napĺňať vlastné ciele v oblasti ochrany životného prostredia. Na slávnostnom odovzdávaní zariadenia do užívania to vyzdvihol poslanec Zastupiteľstva Prešovského samosprávneho kraja Ján Holinka.

„Prešovský samosprávny kraj má ambíciu inštalovať na svojich budovách fotovoltiku. Podporujeme každú iniciatívu, ktorá prináša znižovanie spotreby elektrickej energie z tradičných zdrojov a ktorá prispieva k znižovaniu uhlíkovej stopy,“ uviedol a dodal, že aktuálne sa v regióne realizuje aj niekoľko projektov na školách a Prešovský samosprávny kraj uvažuje s inštaláciou fotovoltiky aj v sídle PSK v Prešove.

Domov v Poloninách

Domov v Poloninách poskytuje sociálne služby s celoročnou pobytovou formou. Kapacita špecializovaného zariadenia je osem prijímateľov sociálnej služby a domov sociálnej služby má kapacitu sedem prijímateľov sociálnej služby.

Domov využíva elektrickú energiu predovšetkým na svietenie, ohrev vody, vykurovanie a jeho ročná spotreba je približne 95 MWh. Podľa riaditeľky Domova v Poloninách Jitky Franduličovej získal Domov vďaka VSE významnú investíciu.

„Ponuka spoločnosti VSE nás potešila a sme naozaj vďační. Od oslovenia spoločnosťou do termínu inštalácie prešlo 8 týždňov. VSE dodala komplexné riešenie a my sa tešíme, že budeme sebestačnejší pri výrobe elektrickej energie, čo prinesie praktický úžitok vo forme úspory finančných prostriedkov,“ dodala riaditeľka. „Navyše sme veľmi radi, že sme mohli byť súčasťou kampane prezentujúcej možnosti a čoraz väčšiu potrebu využívania alternatívnych zdroajov elektrickej energie,“ uzavrela.

Fotovoltika od VSE

„Naša spoločnosť už niekoľko rokov aktívne podporuje zákazníkov vo využívaní obnoviteľných zdrojov energie,“ doplnil Marek Tomeš. Investícia do fotovoltiky sa pohybuje na úrovni tisícov eur a zariadenie má domácnosti slúžiť vyše 20 rokov. Preto je dôležitým krokom výber spoľahlivého odborne zdatného dodávateľa.

„VSE má na trhu už takmer 100 ročnú tradíciu a poskytuje komplexné riešenie. V cene fotovoltiky od VSE dostáva zákazník poradenstvo, zameranie a odbornú montáž. Zároveň zákazníkom pomáhame s vybavením administratívnych úkonov a prípravou potrebnej dokumentácie,“ uzatvára M. Tomeš.

Všetky informácie nájdu záujemcovia na webstránke VSE pre domácnosti i pre firmy.


Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

Pozvánka na septembrové paralelné konferencie o chladení

Pozvánka na septembrové paralelné konferencie o chladení

Medzivládna organizácia IIR/IIF so sídlom v Paríži a Slovenský zväz pre chladiacu a klimatizačnú techniku (SZ CHKT) organizujú dve paralelné konferencie o chladení.

Rodinný dom sa dá naprojektovať v energetickej triede A0 aj s plynovým kotlom, odkazujú plynári

Rodinný dom sa dá naprojektovať v energetickej triede A0 aj s plynovým kotlom, odkazujú plynári

Vzorové projekty domov vypracovala Katedra technických zariadení budov na Stavebnej fakulte STU. Na vyžiadanie ich poskytujú bezplatne.

Prinesú investície a nezvýšia dlh. Garantované energetické služby obnovia budovy, hovorí šéfka ESCO Slovensko

Prinesú investície a nezvýšia dlh. Garantované energetické služby obnovia budovy, hovorí šéfka ESCO Slovensko

Optimálne využívanie energií sa týka mnohých oblastí, a to nám pomáha rásť, hovorí Naďa Hartmann. ESCO Slovensko má pod sebou už osem dcérskych spoločností.

X
X
X
X