INNOGY
INNOGY
Belimo 2

V okresoch Dolný Kubín, Martin a Púchov energetici naplánovali odstávky elektriny

Odstávky elektriny sa dotknú viac ako štyritisíc domácností.

SSD

Foto: SSD

Stredoslovenská distribučná (SSD) pripravuje od utorka 13. júla do piatka 16. júla na vybraných elektrických vedeniach vysokého napätia niekoľko údržbových prác. Nezaobídu sa bez rozsiahlejších odstávok elektriny. Dotknú sa dokopy viac ako štyritisíc domácností z mesta Dolný Kubín a niektorých obcí v Martinskom a Púchovskom okrese.

Okres Dolný Kubín

Okresné mesto Dolný Kubín, konkrétne obyvateľov sídliska Veľký Bysterec, čaká prerušenie dodávky elektriny vo štvrtok 15. a v piatok 16. júla. Pocíti ju viac ako tisíc domácností. Vo štvrtok nepôjde elektrický prúd od 7:00 do 11:30 hod. na uliciach Bysterecká a Okružná.

V piatok by sa mali pripraviť obyvatelia ulíc Hurbanova, Pelhřimská, SNP a Športovcov. Tu prebehne odstávka od 7:15 do 13:00 hod. Dôvodom obmedzení na sídlisku Veľký Bysterec bude zber a aktualizácia prevádzkových dát z vedení vysokého napätia, na základe ktorých môžu energetici skvalitniť svoje služby.

Okres Martin

Obce Košťany nad Turcom, Žabokreky, Turčiansky Peter a veľmi okrajovo aj Dražkovce majú naplánovanú odstávku elektriny v utorok 13. júla v čase od 7:15 do 16:30 hod. Bez elektriny zostane spolu približne 1 200 domácností.

Mesto Turany a obce Krpeľany, Ratkovo a Šútovo zostanú čiastočne bez distribúcie elektrickej energie v stredu 14. júla. Odstávka prebehne od 7:30 do 16:30 hod. a dotkne sa zhruba 900 odberných miest.

V okrese Martin prebehnú odstávky kvôli pravidelnej lezeckej kontrole vzdušného vedenia vysokého napätia. Jej cieľom je vyhľadávanie potenciálnych problémov a prevencia pred poruchami a následnými výpadkami elektriny.

Okres Púchov

V obci Lysá pod Makytou a okrajovo aj v susedných Lúkach naplánovala SSD odstávku elektriny v stredu 14. júla od 7:30 do 15:30 hod. Dotkne sa zhruba tisícky odberných miest. Dôvodom je lezecká kontrola vedenia vysokého napätia (22 kV).


Vo všetkých spomenutých prípadoch sú odstávky elektriny nevyhnutné kvôli charakteru plánovaných prác a najmä bezpečnosti.

Ak to okolnosti dovolia, pracovníci Stredoslovenskej distribučnej môžu jednotlivé odstávky ukončiť aj v kratšom čase. Dotknutých obyvateľov však žiadajú, aby sa na obmedzenia patrične pripravili a boli trpezliví. V prípade, že by sa údržbové práce na energetických zariadeniach nevykonali včas, ohrozilo by to ich spoľahlivú a bezpečnú prevádzku.

Zoznam všetkých odberných miest, ktorých sa odstávky týkajú, je dostupný na internetovej stránke Stredoslovenskej distribučnej www.ssd.sk v časti plánované odstávky.

Odberatelia môžu využiť aj možnosť bezplatnej registrácie telefonického alebo e-mailového kontaktu. Prostredníctvom neho im bude SSD zadarmo zasielať informácie o všetkých plánovaných odstávkach na ich odbernom mieste s niekoľkotýždňovým predstihom.


Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

V Slovnafte simulovali haváriu. Pozrite si video z cvičenia

V Slovnafte simulovali haváriu. Pozrite si video z cvičenia

Simulované ohrozenie predstavoval sírovodíkový mrak. Hasiči Slovnaftu na cvičení spolupracovali s hasičmi Bratislavy.

Štát našiel kupca pre nevyužívané pozemky v priemyselnom parku Voderady

Štát našiel kupca pre nevyužívané pozemky v priemyselnom parku Voderady

Za pozemky, ktoré štát pôvodne pripravil pre Samsung, kupujúci zaplatil 2,1 mil. eur. Odkúpi ich spoločnosť, ktorá už na slovenskom trhu pôsobí.

Na Slovensku odštartoval medzinárodný program Young Energy Europe

Na Slovensku odštartoval medzinárodný program Young Energy Europe

Projekt financuje nemecké ministerstvo životného prostredia.