Eversheds Sutherland
TESLA
Belimo

ÚRSO chystá nové vyhlášky pre elektroenergetiku, plynárenstvo aj teplárenstvo

Tri nové vyhlášky chce ÚRSO predložiť v priebehu apríla. Tu sú prvé podrobnosti.

ÚRSO chystá nové vyhlášky pre elektroenergetiku, plynárenstvo aj teplárenstvo

Úrad pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) pracuje na nových vyhláškach, ktorými sa riadi cenová regulácia v elektroenergetike, plynárenstve a tepelnej energetike. V každom z predpisov regulátor plánuje viaceré zmeny.

V tomto článku sa dozviete:

  • ako sa bude meniť vyhláška ÚRSO č. 18/2017 Z. z., ktorou sa ustanovuje cenová regulácia v elektroenergetike a niektoré podmienky vykonávania regulovaných činností v elektroenergetike,
  • ako sa bude meniť vyhláška ÚRSO č. 223/2016 Z.z., ktorou sa ustanovuje cenová regulácia v plynárenstve,
  • ako sa bude meniť vyhláška ÚRSO č. 248/2016 Z. z., ktorou sa ustanovuje cenová regulácia v tepelnej energetike,
  • čím ÚRSO odôvodňuje zmeny v jednotlivých prípadoch,
  • kedy a ako bude možné návrhy ÚRSO pripomienkovať.

Nová tarifná štruktúra v elektroenergetike

V prípade vyhlášky č. 18/2017 Z. z. chce ÚRSO do predpisu zapracovať niekoľko zmien, ktoré sa udiali na trhu s elektrinou a ktoré podľa regulátora vyplynuli z aplikačnej praxe.

 
 

Zostáva vám 81% na dočítanie.

Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.

Predplatné obsahuje:

  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)
  • Printový štvrťročník Odpadové hospodárstvo s prílohou ENERGO (ISSN 1338-595X)
chcem sa prihlásiť chcem získať predplatné

Alebo zadajte kód pre odomknutie obsahu tohto článku:

odomknúť tento článok

Kód pre odomknutie obsahu vybraného článku v cene 7,50 € + DPH si môžete zakúpiť cez platobnú bránu CardPay tu.


Diskusia (1)

  1. boris@centrum.sk18.03.2021 (18:15)
    Bolo by fajn, keby tá vyhláška nám ako spotrebiteľom niečo ušetrila do vrecka, my platíme ako blázon každý mesiac a zatiaľ ani slovakia energy mi toľko tie výdaje neznížila aj keď stále je to lepšie, než pred prechodom, v každom prípade si myslím, že by sa mal celkovo trh viac otvoriť, aby mohlo vznikať zdravé konkurenčné prostredie.

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.



Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

Ceny elektriny pre firmy v roku 2025. Aké cenníky majú najväčší dodávatelia? (porovnanie)

Ceny elektriny pre firmy v roku 2025. Aké cenníky majú najväčší dodávatelia? (porovnanie)

Zmapovali sme ponuky najväčších dodávateľov elektriny. Zákon od nich po novom vyžaduje, aby ukazovali cenníky aj v neregulovanom segmente.

Pridajte v obnove budov, tlačí smernica. Ministerstvo otvára zákon o energetickej efektívnosti

Pridajte v obnove budov, tlačí smernica. Ministerstvo otvára zákon o energetickej efektívnosti

Novela má byť na svete v júni. Rezort hospodárstva pripravil prvé podrobnosti.

Štátne teplárne majú nového šéfa, Miroslav Kavuľa už MH Teplárenský holding nevedie

Štátne teplárne majú nového šéfa, Miroslav Kavuľa už MH Teplárenský holding nevedie

Zmeny sa dotkli viacerých ďalších postov vo vedení firmy, ktorá je najväčším výrobcom tepla na Slovensku.

X
X
X
X