Slováci sa čoraz viac zaujímajú o udržateľnosť aj na cestách | ENERGIE-PORTAL.SK
Eversheds Sutherland
INNOGY
INNOGY

Slováci sa čoraz viac zaujímajú o udržateľnosť aj na cestách

V súčasnosti, keď narastá dopyt po ekologických a udržateľných riešeniach, mali by sme myslieť aj na majiteľov elektromobilov.

Slováci sa čoraz viac zaujímajú o udržateľnosť aj na cestách

Foto: VSE

Ich popularita rastie a je dôležité spĺňať i nové legislatívne požiadavky. Spoločnosť VSE prichádza s atraktívnym riešením.

Na slovenských cestách sa už bežne stretávame s elektromobilmi, prípadne hybridnými automobilmi. Navyše prognózy hovoria, že predaj elektromobilov bude rásť.

Spoločnosť VSE, ktorá patrí medzi priekopníkov elektromobility na Slovensku, prichádza s novým, moderným a unikátnym riešením zameraným na sektor hotelierstva.

„V elektromobilite vidíme budúcnosť a sme hrdí na to, že ju prinášame na cesty. Záujemcom ponúkame kompletné riešenie eMobility. To pozostáva z poradenstva pri výbere miesta a typu nabíjačiek, ich inštalácie, servisu a z ponuky samotných nabíjacích staníc i možností ich financovania. Naše nabíjacie stanice pritom využívajú smart komunikačnú technológiu,“ hovorí Ing. Pavol Lesňák, obchodný manažér pre energetické riešenia zo spoločnosti VSE.

S prehľadom

Smart komunikačná technológia nabíjacích staníc od VSE v praxi znamená, že prevádzkovatelia budú mať o ich používaní dokonalý prehľad.

„Vďaka zabudovanej SIM karte môžu nabíjaciu stanicu záujemcovia kedykoľvek vyhľadať, zarezervovať si ju na presný čas a mať prehľad aj o platbách. Majitelia zas budú vedieť, kto, kde a kedy nabíjaciu stanicu využil, ale aj to, ako dlho nabíjanie trvalo a koľko stálo. Nabíjanie elektromobilov v rámci celej Európy je vďaka „eroamingu“ samozrejmosťou,“ pokračuje Pavol Lesňák.

Súčasné nabíjacie stanice už medzi sebou zvádzajú akýsi konkurenčný boj. Majitelia elektromobilov sa totiž zaujímajú nielen o cenu nabíjania, ale najmä o rýchlosť nabíjania a počet áut, ktoré je možné naraz obslúžiť.

Aj v tomto smere spoločnosť VSE poskytuje riešenia na mieru, pričom zohľadňuje aj dostupnosť rôznych typov nabíjačiek na jednoduché nabíjanie jedného či dvoch vozidiel. A to jednosmerným alebo striedavým prúdom.

Na nezaplatenie

Ústretový prístup je na nezaplatenie, preto je dôležité poskytnúť adekvátny servis každému. Obavy z vysokých nákladov na zadováženie si nabíjacej stanice pritom nie sú namieste.

„Klienti majú od nás garantovaný servis v oblasti financovania nabíjacej stanice. Okrem priamej platby je dnes samozrejmosťou platba na splátky a minimalizácia úverového zaťaženia.

Odpovede na otázky a referencie nájdu záujemcovia na stránke vse.sk/referencie alebo im ich poskytneme formou mailu na adrese emobility@innogy.sk,“ dodáva Pavol Lesňák zo spoločnosti Východoslovenská energetika.


VSE je komunikačným partnerom denníka Energie-portal.skMohlo by vás zaujímať

Pozvánka na konferenciu: VYKUROVANIE 2022

Pozvánka na konferenciu: VYKUROVANIE 2022

Jubilejný 30. ročník s podtextom „Čistá energia pre modrý vzduch a zelenú prírodu" sa uskutoční v polovici februára v atraktívnom prostredí Vysokých Tatier.

Geotermálne teplo možno získať nielen z horúcej vody, ale aj horniny

Geotermálne teplo možno získať nielen z horúcej vody, ale aj horniny

Pokročilé geotermálne systémy využívajú praskliny suchých horúcich hornín pod zemou.

SPP zabezpečí dodávku plynu aj zákazníkom, ktorí nestihli počas režimu DPI podpísať zmluvu

SPP zabezpečí dodávku plynu aj zákazníkom, ktorí nestihli počas režimu DPI podpísať zmluvu

SPP ako dodávateľ poslednej inštancie (DPI) zabezpečil dodávky plynu pre viac než 100 000 odberateľov.