Slováci sa čoraz viac zaujímajú o udržateľnosť aj na cestách | ENERGIE-PORTAL.SK
VSE
VSDS
Belimo 2

Slováci sa čoraz viac zaujímajú o udržateľnosť aj na cestách

V súčasnosti, keď narastá dopyt po ekologických a udržateľných riešeniach, mali by sme myslieť aj na majiteľov elektromobilov.

Slováci sa čoraz viac zaujímajú o udržateľnosť aj na cestách

Foto: VSE

Ich popularita rastie a je dôležité spĺňať i nové legislatívne požiadavky. Spoločnosť VSE prichádza s atraktívnym riešením.

Na slovenských cestách sa už bežne stretávame s elektromobilmi, prípadne hybridnými automobilmi. Navyše prognózy hovoria, že predaj elektromobilov bude rásť.

Spoločnosť VSE, ktorá patrí medzi priekopníkov elektromobility na Slovensku, prichádza s novým, moderným a unikátnym riešením zameraným na sektor hotelierstva.

„V elektromobilite vidíme budúcnosť a sme hrdí na to, že ju prinášame na cesty. Záujemcom ponúkame kompletné riešenie eMobility. To pozostáva z poradenstva pri výbere miesta a typu nabíjačiek, ich inštalácie, servisu a z ponuky samotných nabíjacích staníc i možností ich financovania. Naše nabíjacie stanice pritom využívajú smart komunikačnú technológiu,“ hovorí Ing. Pavol Lesňák, obchodný manažér pre energetické riešenia zo spoločnosti VSE.

S prehľadom

Smart komunikačná technológia nabíjacích staníc od VSE v praxi znamená, že prevádzkovatelia budú mať o ich používaní dokonalý prehľad.

„Vďaka zabudovanej SIM karte môžu nabíjaciu stanicu záujemcovia kedykoľvek vyhľadať, zarezervovať si ju na presný čas a mať prehľad aj o platbách. Majitelia zas budú vedieť, kto, kde a kedy nabíjaciu stanicu využil, ale aj to, ako dlho nabíjanie trvalo a koľko stálo. Nabíjanie elektromobilov v rámci celej Európy je vďaka „eroamingu“ samozrejmosťou,“ pokračuje Pavol Lesňák.

Súčasné nabíjacie stanice už medzi sebou zvádzajú akýsi konkurenčný boj. Majitelia elektromobilov sa totiž zaujímajú nielen o cenu nabíjania, ale najmä o rýchlosť nabíjania a počet áut, ktoré je možné naraz obslúžiť.

Aj v tomto smere spoločnosť VSE poskytuje riešenia na mieru, pričom zohľadňuje aj dostupnosť rôznych typov nabíjačiek na jednoduché nabíjanie jedného či dvoch vozidiel. A to jednosmerným alebo striedavým prúdom.

Na nezaplatenie

Ústretový prístup je na nezaplatenie, preto je dôležité poskytnúť adekvátny servis každému. Obavy z vysokých nákladov na zadováženie si nabíjacej stanice pritom nie sú namieste.

„Klienti majú od nás garantovaný servis v oblasti financovania nabíjacej stanice. Okrem priamej platby je dnes samozrejmosťou platba na splátky a minimalizácia úverového zaťaženia.

Odpovede na otázky a referencie nájdu záujemcovia na stránke vse.sk/referencie alebo im ich poskytneme formou mailu na adrese emobility@innogy.sk,“ dodáva Pavol Lesňák zo spoločnosti Východoslovenská energetika.


VSE je komunikačným partnerom denníka Energie-portal.skMohlo by vás zaujímať

EXKLUZÍVNE: Zmeny vo vyhláške o kvalite dodávky tepla od 1. decembra 2022 (konsolidované znenie)

EXKLUZÍVNE: Zmeny vo vyhláške o kvalite dodávky tepla od 1. decembra 2022 (konsolidované znenie)

Prinášame konsolidované znenie Vyhlášky č. 152/2005 Z.z. o určenom čase a o určenej kvalite dodávky tepla pre konečného spotrebiteľa po zapracovaní novely Vyhlášky č. 379/2022 Z.z.

Daň z nadmerných ziskov. Ako má fungovať a aké má negatíva

Daň z nadmerných ziskov. Ako má fungovať a aké má negatíva

Zdaňovanie neočakávaných príjmov má veľa negatívnych dôsledkov a často neprináša cielený výsledok. Vysvetľujeme, čo je windfall tax a ako má fungovať v EÚ.

Inteligentná automatizácia zlepšuje chod prevádzok

Inteligentná automatizácia zlepšuje chod prevádzok

Inteligentný systém dokáže prepojiť všetky oblasti, pracovné procesy sú vďaka tomu jednoduchšie a efektívnejšie.