Eversheds Sutherland
VSE
Belimo 2

Ako bolo na SAPI Energy Conference 2022 (fotoreport)

Záštitu nad konferenciou zameranou na obnoviteľné zdroje energie prevzala prezidentka Zuzana Čaputová.

SAPI konferencia

Foto: Energie-portal.sk

V poradí 12. ročník tradičného výročného seminára Slovenskej asociácie fotovoltickej energie a OZE (SAPI) sa tento rok uskutočnil v novom formáte. Zorganizovali ho pod názvom SAPI Energy Conference 2022 a odborný program naplnil dva pracovné dni.

Konferenciu v utorok 8. novembra v Hoteli Senec slávnostne otvoril videopríhovor prezidentky Zuzany Čaputovej, ktorá nad podujatím prevzala oficiálnu záštitu.

Hlava štátu sa v reči venovala najmä perspektíve zelenej energetiky vo svetle energetickej bezpečnosti a klimatických cieľov. Prezidentka zároveň pripomenula záväzok svojej kancelárie dosiahnuť uhlíkovú neutralitu.

Príhovor prezidentky na konferencii | Foto: Energie-portal.sk

Účastníkov privítal riaditeľ SAPI Ján Karaba, ktorý bol zároveň aj jedným z moderátorov podujatia. Súčasťou programu bolo množstvo prednášok, ale aj viaceré panelové diskusie na rôzne aktuálne témy z odvetvia obnoviteľných zdrojov energie (OZE).

Jednotlivé príspevky priniesli odborné pohľady na horúce témy, akými sú ako REPower EU a technologické inovácie v OZE, ale hovorilo sa aj o rozvoji sústav, financovaní projektov či energetických komunitách.

V stredu 9. novembra mali účastníci konferencie ako prví možnosť oboznámiť sa s výsledkami štúdie SAPI o veternom potenciáli a bariérach rozvoja veternej energie na Slovensku.

Denník Energie-portal.sk bol pri tom. V nasledujúcej fotogalérii prinášame výber niektorých momentov z podujatia, zaujímavé novinky z konferencie predstavíme v ďalších článkoch.

Fotogaléria


Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

Prinesú investície a nezvýšia dlh. Garantované energetické služby obnovia budovy, hovorí šéfka ESCO Slovensko

Prinesú investície a nezvýšia dlh. Garantované energetické služby obnovia budovy, hovorí šéfka ESCO Slovensko

Optimálne využívanie energií sa týka mnohých oblastí, a to nám pomáha rásť, hovorí Naďa Hartmann. ESCO Slovensko má pod sebou už osem dcérskych spoločností.

Zvyšuje energetickú sebestačnosť. Ako funguje batériové úložisko v miestnej distribučnej sieti

Zvyšuje energetickú sebestačnosť. Ako funguje batériové úložisko v miestnej distribučnej sieti

Veľkokapacitná batéria optimalizuje využívanie elektriny z fotovoltiky v priemyselnom areáli.

Pozvánka na konferenciu: VZDUCHOTECHNIKA 2024

Pozvánka na konferenciu: VZDUCHOTECHNIKA 2024

23. ročník vedecko-odbornej konferencie SSTP s témou "Vnútorné prostredie a energetická náročnosť budov so vzduchotechnikou" sa uskutoční v polovici júna v atraktívnom prostredí Vysokých Tatier.

X
X
X
X