Eversheds Sutherland
INNOGY
Belimo 2

Ropná spoločnosť Shell kúpila veľkého dodávateľa batériových zásobníkov energie

Batériové zásobníky pre domácnosti od nemeckej spoločnosti Sonnen patria ku hlavným konkurentom Tesla Powerwall.

Ropná spoločnosť Shell kúpila veľkého dodávateľa batériových zásobníkov energie

Foto: Sonnen

Jedna z najväčších ropných spoločností na svete Royal Dutch Shell kúpila nemeckú firmu Sonnen, popredného dodávateľa batériových zásobníkov energie pre domácnosti nielen v Nemecku. Akvizícia nadväzuje na vlaňajšiu investíciu do spoločnosti prostredníctvom Shell Ventures a potvrdzuje tak trend diverzifikácie aktivít aj najväčších fosílnych energetických koncernov do oblasti obnoviteľných zdrojov a uskladňovania energie.

Batériové produkty značky Sonnen umožňujú domácnostiam nielen riadiť odoberanie elektriny zo siete, či opačný tok naspäť do siete, ale napríklad aj kontrolu nad výhodnou spotrebou jednotlivých spotrebičov a zariadení v domácnosti počas dňa. Investícia Shellu otvára nemeckej spoločnosti oveľa väčšie možnosti pre financovanie expandovania do nových oblastí energetického trhu a krajín.

Rýchlejšia expanzia na nových trhoch

“Shell New Energies predstavuje ideálneho partnera, ktorý nám pomôže rásť na rýchlo expandujúcom trhu. Táto investícia pomôže ešte väčšiemu počtu domácností k energetickej nezávislosti a profitovaniu z nových možností na energetickom trhu. Shell umožní rast Sonnenu na novú úroveň a urýchli transformáciu energetického systému,” hodnotí transakciu Christoph Ostermann, šéf a spoluzakladateľ Sonnen.  

Batérie Sonnen používajú najnovšie inteligentné technológie, umožňujúce napríklad v prípade blížiacej sa búrky automaticky dobiť batériu na plnú kapacitu, aby v prípade výpadku elektrického prúdu v sieti sa domácnosť neocitla bez elektriny. Systém zároveň dokáže v takomto prípade automaticky obmedziť využívanie energie v menej nutných zariadeniach domácnosti a maximalizovať tak hodnotu uskladnenej elektriny.

Sieťové prepojenie viacerých batériových zásobníkov umožňuje spoločnosti poskytovať riešenia uskladňovania energie aj pre iné subjekty ako domácnosti. Takéto virtuálne elektrárne totiž dokážu nielen skladovať elektrinu, ale pri vyššej kapacite aj ponúkať sieťové služby veľkým prevádzkovateľom sietí. 

 
 

Pre prečítanie celého obsahu musíte byť súčasťou nášho predplatného

za 99 € bez DPH získate na 1 rok

  • Predplatné mesačníka Odpadové hospodárstvo (ISSN 1338-595X)
  • Prístup ku všetkým článkom na Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom na Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom na Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)
chcem sa prihlásiť chcem získať predplatné

Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

Trh so zemným plynom sa už zotavuje z krízy, ukázala najnovšia správa Komisie

Trh so zemným plynom sa už zotavuje z krízy, ukázala najnovšia správa Komisie

Európsky trh s plynom môže významne ovplyvniť viacero nových iniciatív, dôležitá bude integrácia energetických systémov aj vodík, upozorňuje Komisia.

Elektromobily v EÚ lámu rekord, elektrický pohon má už každé desiate z nových áut

Elektromobily v EÚ lámu rekord, elektrický pohon má už každé desiate z nových áut

Nabíjanie elektromobilu v Nemecku je spojené s 10-krát väčším objemom emisií CO2 ako vo Francúzsku, ukázala najnovšia správa Komisie.

Tomáš Mareček: Slovensko-poľský plynovod nám sprístupní globálny trh s LNG

Tomáš Mareček: Slovensko-poľský plynovod nám sprístupní globálny trh s LNG

Plynovod medzi Slovenskom a Poľskom prinesie nové možnosti obchodovania so zemným plynom, tvrdí Tomáš Mareček, šéf slovenského prepravcu plynu eustream.