INNOGY
INNOGY
INNOGY

Rebríček najpredávanejších elektromobilov v Európe v novembri vedie BMW i3

Nemecké automobilky BMW a Volkswagen kraľujú aj medzi značkami predávajúcimi najviac elektromobilov.

Rebríček najpredávanejších elektromobilov v Európe v novembri vedie BMW i3

Európsky trh s elektromobilmi zaznamenal v novembri 29-tisíc predaných kusov. Celkový predaj všetkých automobilov vzrástol v predposlednom mesiaci minulého roka o 5,9 %. Segment SUV áut pritom až o takmer tretinu, z čoho niektorí odborníci usudzujú, že vyšší dopyt po tomto type vozidiel existuje aj medzi elektromobilmi. Pri pohľade na podiel elektromobilov z celkového počtu predaných automobilov dosiahlo toto číslo v novembri 2,4 %, čo znamená rekordný ročný podiel 1,9 %.  

Medzi jednotlivými modelmi elektromobilov o prvenstvo aj teraz súperili Renault Zoe, BMW i3 a hybrid Mitsubishi Outlander. Prvú priečku obsadil obľúbený model nemeckej automobilky, no iba tesne pred uvedenými konkurentami. Rozdiel medzi prvým a druhým predstavoval 45 registrovaných vozidiel.

Tradičné modely spaľovacích áut VW Golf a Renault Clio sú najpredávanejšími v Európe a svoje zastúpenie v prvej päťke majú aj ich elektrické náprotivky – e-Golf a Zoe. S pribúdajúcim počtom opatrnejších mejnstrímových kupujúcich sa má tento trend ešte viac zvýrazňovať. Potvrdením celkovo zvýšeného záujmu o SUV autá je aj tretia priečka japonského modelu Mitsubishi Outlander PHEV.

1. Elektromobil BMW i3

Elektromobil BMW i3 obsadil prvé miesto aj napriek faktu, že november bol v porovnaní s novembrom 2016 slabší o 8 %. Súvisí to s výnimočne silným obdobím, kedy automobilka spustila predaj silnejšej verzie elektromobilov s dlhším dojazdom a silnejšou 33 kWh batériou. Najviac kusov elektromobilov tejto značky sa predalo tradične v Nórsku, Nemecku a rekordný počet 340 registrácii zaznamenalo Švajčiarsko.

2. Elektromobil Renault Zoe

Aj napriek takmer tretinovému medziročnému nárastu v novembri (1 887 nových registrácií) musel kedysi najpredávanejší elektromobil v Európe prepustiť prvenstvo BMW. Najviac kusov Renaultu Zoe sa predalo na domácom trhu vo Francúzsku (776 elektromobilov, nárast o 48 %), trojciferné čísla predaných kusov ešte dosiahol model v Nemecku, Nórsku a Španielsku.

 
 

Pre prečítanie celého obsahu musíte byť súčasťou nášho predplatného

za 99 € bez DPH získate

  • Predplatné mesačníka Odpadové hospodárstvo (ISSN 1338-595X) na 1 rok
  • Prístup ku všetkým článkom na Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326) na 1 rok
  • Prístup ku všetkým článkom na Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933) na 1 rok
  • Prístup ku všetkým článkom na Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924) na 1 rok
chcem sa prihlásiť chcem získať predplatné

Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý vidíte na obrázku.

Captcha image
Show another codezobraziť iný obrázok

Mohlo by vás zaujímať

Ktorý tepelnoizolačný materiál zvoliť? Expandovaný polystyrén dodajú bez čakania

Ktorý tepelnoizolačný materiál zvoliť? Expandovaný polystyrén dodajú bez čakania

Silný dopyt po stavebných materiáloch u niektorých komodít spôsobuje na začiatku stavebnej sezóny nedostatok zásob. Expandovaný (penový) polystyrén je však momentálne dostupný u výrobcov vo všetkých regiónoch Slovenska.

Zelená domácnostiam: Kotly na biomasu zaujali menej, nevyužité prostriedky sa presunú

Zelená domácnostiam: Kotly na biomasu zaujali menej, nevyužité prostriedky sa presunú

Suma určená na príspevky na biomasové kotly v 21. kole Zelenej domácnostiam sa nevyčerpala. Nevyužité prostriedky však neprepadnú.

Za odber elektriny dostať zaplatené? Inteligentné siete to umožňujú

Za odber elektriny dostať zaplatené? Inteligentné siete to umožňujú

Dodávateľ využíva obnoviteľné zdroje energie a inteligentné merače spotreby pri flexibilnej tarife odrážajúcej aktuálnu cenu elektriny na trhu.