Eversheds Sutherland
INNOGY
Belimo 2

Projekt Titan napreduje pomaly. Apple uvedie vlastný elektromobil až v roku 2021

Tesla Elona Muska sa v najbližších rokoch novej konkurencie zo Sillicon Valley obávať nemusí. Apple svoj vlastný elektromobil, o ktorom z neoficiálnych zdrojov unikajú informácie už dlhšie, zrejme uvedie až v roku 2021.

Projekt Titan napreduje pomaly. Apple uvedie vlastný elektromobil až v roku 2021

Foto: Flickr

Podľa posledných informácií, ktoré o "projekte Titan" unikli a priniesli ich viaceré médiá, na projekte pracuje z Applu už viac ako 600 ľudí. Nábor pracovníkov pritom mal začať už vo februári minulého roka. Pri vývoji prvého elektromobilu však spoločnosť narazila na problémy.

Pôvodné plány počítali s uvedením prvého modelu už do roku 2020. Elon Musk, riaditeľ Tesla Motors, sa pred mesiacom vyjadril, že trh s elektromobilmi začína byť dostatočne veľký pre viacerých inovatívnych konkurentov. Google na trh podľa neho v najbližších rokoch zrejme nevstúpi a pomerne opatrne sa vyjadril aj k plánom Applu.

Dôležitú časť úspechu podľa Elona Muska bude tvoriť nielen samotný vývoj elektrického vozidla, ale aj vybudovanie produkčných kapacít. Kým ich Apple nebude mať vybudované, masová výroba jeho prvého elektromobilu bude stále vzdialená, no Musk Applu verí. "Vytvoriť a udržiavať silnú dodávateľskú reťaz, to bolo vždy jednou z ich silných stránok," uviedol Elon Musk.

Spoločnosť stratila hlavného vývojára

Jedným z hlavných dôvodov, prečo Apple začal za svojimi plánmi zaostávať, má byť podľa medializovaných informácií odchod skúseného veterána Steva Zadeskyho na začiatku tohto roka. Ten pre Apple pracoval už od roku 1999 a podieľal sa na vedení vývoja iPodu, iPhonu a ďalšieho príslušenstva.

Okrem toho mal najnovšie pracovať i na vývoji elektromobilu a pri projekte Titan pôsobil už od roku 2014. Spoločnosť sa však rozhodol opustiť z "osobných dôvodov".

 
 

Pre prečítanie celého obsahu musíte byť súčasťou nášho predplatného

za 99 € bez DPH získate na 1 rok

  • Predplatné mesačníka Odpadové hospodárstvo (ISSN 1338-595X)
  • Prístup ku všetkým článkom na Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom na Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom na Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)
chcem sa prihlásiť chcem získať predplatné

Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

Jadrový dozor povolil spustenie tretieho bloku Mochoviec a predčasné užívanie stavby

Jadrový dozor povolil spustenie tretieho bloku Mochoviec a predčasné užívanie stavby

Slovenské elektrárne sú pripravené zavážať jadrové palivo do reaktora hneď, ako povolenia nadobudnú právoplatnosť. Minister Sulík očakáva námietky z Rakúska.

Firmy sľúbili Sulíkovi nižšiu spotrebu energie. Je to kontinuálny boj, tvrdí šéf jednej z nich (VIDEO)

Firmy sľúbili Sulíkovi nižšiu spotrebu energie. Je to kontinuálny boj, tvrdí šéf jednej z nich (VIDEO)

Energetická efektívnosť je o ekonomike aj životnom prostredí, zhodli sa šéfovia Mondi SCP, OFZ a Slovnaftu. S ministrom hospodárstva podpísali dohodu o znížení spotreby elektriny.

Čo so stámiliónmi eur z emisných kvót? Sulík rokuje s Budajom, Budaj s Matovičom (VIDEO)

Čo so stámiliónmi eur z emisných kvót? Sulík rokuje s Budajom, Budaj s Matovičom (VIDEO)

Na účte Envirofondu sa nakopilo už 826 miliónov eur z predaja emisných kvót. Ministerstvo hospodárstva ich chce využiť pre priemysel a na spolufinancovanie podpory pre obnoviteľné zdroje, envirorezort zatiaľ nevie.