Prejdite k SPP, ZSE Energia, SSE alebo VSE, vyzýva krachujúci dodávateľ energií | ENERGIE-PORTAL.SK
Eversheds Sutherland
Česko-slovenské energetické fórum 2023
Belimo

Prejdite k tradičným dodávateľom, vyzýva alternatívny dodávateľ, ktorý opúšťa trh

Inštitút dodávateľa poslednej inštancie môžu odberatelia využívať najviac tri mesiace.

plynomer

Foto: Energie-portal.sk

  • Aktuality |  24.01.2022 |  Radovan Potočár

Slovenský trh dodávok energií v týchto dňoch opúšťa ďalší z alternatívnych dodávateľov. Stratu spôsobilosti zabezpečovať dodávky plynu oznámila spoločnosť Twinlogy.

Jej doterajší odberatelia prechádzajú do režimu dodávateľov poslednej inštancie (DPI), čo znamená, že dodávky energií pre nich prechodne, maximálne však po dobu troch mesiacov, musia zabezpečiť veľkí tradiční dodávatelia.

V prípade zemného plynu ide o Slovenský plynárenský priemysel (SPP), v prípade elektriny o spoločnosti ZSE Energia, Stredoslovenská energetika (SSE) a Východoslovenská energetika (VSE).

Konateľ a výkonný riaditeľ odchádzajúceho dodávateľa energií však zároveň doterajším odberateľom Twinlogy „dôrazne odporúča,“ aby u tradičných dodávateľov skončili aj po skončení režimu DPI. Uviedol to v liste adresovanom zákazníkom Twinlogy s tým, že prechod k SPP, ZSE Energia, SSE alebo VSE má domácnostiam priniesť finančnú úsporu.

„V prípade, že sme dodávateľom aj Vašej domácnosti dôrazne Vám odporúčame podpísať zmluvu s niektorým z tradičných regionálnych dodávateľov (ZSE energia, VSE, SSE, SPP), nakoľko Vám po podpise zmluvy vrátia rozdiel ceny medzi cenou DPI a cenou ich cenníka, takže ukončenie dodávky zo strany TWINLOGY s.r.o. bude mať na Vás minimálny cenový dopad,“ uviedol P. Kalman.

O fakturácii úhrad v režime DPI sa dočítate viac tu. Odchodu Twinogy zo slovenského trhu sme sa podrobnejšie venovali v tomto článku.


Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

Automobilka Porsche navyšuje investíciu do výroby batérií na Slovensku

Automobilka Porsche navyšuje investíciu do výroby batérií na Slovensku

Výstavba nových hál na kompletizovanie batériových modulov do elektromobilov už začala.

Monitoring energetiky | 27. - 29. 3. 2023

Monitoring energetiky | 27. - 29. 3. 2023

Prehľad energetických noviniek v médiách, verejnej správe a legislatíve za uplynulé obdobie.

Spoločnosť JAVYS neprekročila v roku 2022 žiaden z emisných limitov

Spoločnosť JAVYS neprekročila v roku 2022 žiaden z emisných limitov

Množstvá emisií znečisťujúcich látok zo zdrojov znečisťovania ovzdušia a vypustených skleníkových plynov (CO2) boli porovnateľné s predchádzajúcimi rokmi.