Prejdite k SPP, ZSE Energia, SSE alebo VSE, vyzýva krachujúci dodávateľ energií | ENERGIE-PORTAL.SK
Prednáška CEQLS | Gunther Schnabl
VSDS
INNOGY

Prejdite k tradičným dodávateľom, vyzýva alternatívny dodávateľ, ktorý opúšťa trh

Inštitút dodávateľa poslednej inštancie môžu odberatelia využívať najviac tri mesiace.

plynomer

Foto: Energie-portal.sk

  • Aktuality |  24.01.2022 |  Radovan Potočár

Slovenský trh dodávok energií v týchto dňoch opúšťa ďalší z alternatívnych dodávateľov. Stratu spôsobilosti zabezpečovať dodávky plynu oznámila spoločnosť Twinlogy.

Jej doterajší odberatelia prechádzajú do režimu dodávateľov poslednej inštancie (DPI), čo znamená, že dodávky energií pre nich prechodne, maximálne však po dobu troch mesiacov, musia zabezpečiť veľkí tradiční dodávatelia.

V prípade zemného plynu ide o Slovenský plynárenský priemysel (SPP), v prípade elektriny o spoločnosti ZSE Energia, Stredoslovenská energetika (SSE) a Východoslovenská energetika (VSE).

Konateľ a výkonný riaditeľ odchádzajúceho dodávateľa energií však zároveň doterajším odberateľom Twinlogy „dôrazne odporúča,“ aby u tradičných dodávateľov skončili aj po skončení režimu DPI. Uviedol to v liste adresovanom zákazníkom Twinlogy s tým, že prechod k SPP, ZSE Energia, SSE alebo VSE má domácnostiam priniesť finančnú úsporu.

„V prípade, že sme dodávateľom aj Vašej domácnosti dôrazne Vám odporúčame podpísať zmluvu s niektorým z tradičných regionálnych dodávateľov (ZSE energia, VSE, SSE, SPP), nakoľko Vám po podpise zmluvy vrátia rozdiel ceny medzi cenou DPI a cenou ich cenníka, takže ukončenie dodávky zo strany TWINLOGY s.r.o. bude mať na Vás minimálny cenový dopad,“ uviedol P. Kalman.

O fakturácii úhrad v režime DPI sa dočítate viac tu. Odchodu Twinogy zo slovenského trhu sme sa podrobnejšie venovali v tomto článku.


Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

Monitoring energetiky | 12. - 17. 5. 2022

Monitoring energetiky | 12. - 17. 5. 2022

Prehľad energetických noviniek v médiách, verejnej správe a legislatíve za uplynulé obdobie.

F. Birol: Existujúce atómové elektrárne sú jedným z najlacnejších zdrojov elektriny

F. Birol: Existujúce atómové elektrárne sú jedným z najlacnejších zdrojov elektriny

Jadrová energia dokáže konkurovať obnoviteľným zdrojom, musí však ponúknuť časovo aj nákladovo efektívne riešenia, tvrdí riaditeľ IEA.

Košičania si vybehali nové detské ihrisko a revitalizáciu záhrady

Košičania si vybehali nové detské ihrisko a revitalizáciu záhrady

Štvrtok 12. mája sa uskutočnil v historickom centre Košíc charitatívny beh VSE CITY RUN.