PPC už nepatrí Pente. Nový vlastník patrí do skupiny Istroenergo | ENERGIE-PORTAL.SK
INNOGY
VSDS
INNOGY

PPC už nepatrí Pente. Nový vlastník patrí do skupiny Istroenergo

Skupina Penta predáva dve firmy zo svojho portfólia. Prvou transakciou je predaj akcionárskeho podielu v spoločnosti PPC Investments, ktorá prevádzkuje bývalý bratislavský paroplynový cyklus. Novým vlastníkom má byť akciovka EI Group, ktorá patrí do skupiny Istroenergo International.

PPC už nepatrí Pente. Nový vlastník patrí do skupiny Istroenergo

PPC

Podľa Hospodárskych novín Penta tiež uzatvorila predaj spoločnosti NOVES okná, ktorú odkúpil súčasný manažment spoločnosti. Dokončenie predaja PPC musí odobriť protimonopolný úrad.

Partner Penty Jaroslav Haščák pre HN uviedol, že investičná stratégia bude v budúcnosti založená na rozvoji veľkých projektov a na postupnom odpredaji menších firiem z portfólia.

Podľa informácií z internetovej stránky skupiny je prevádzkovateľom paroplynového cyklu spoločnosť PPC Power, najnižšia spoločnosť v hierarchii stopercentných „potomkov“ Penta Investments Limited, v tomto poradí: Penta Investments Limited -> Paroplyn Holdings Limited -> PPC Energy Group s.r.o. -> PPC Investments, a.s. -> PPC Power, a.s.

PPC Power bola založená v roku 2007 cyperskou Penta Investments Limited.

Novým vlastníkom je akciová spoločnosť EI Group, ktorá patrí do skupiny Istroenergo International. Istroenergo International sídli v Leviciach. Podľa denníka Sme tam ma svoj paroplyn aj podnikateľ blízky Smeru Slavomír Hatina. Akcionársku štruktúru Istroenergo International tvorí 11 akcionárov, ktorí by mali figurovať priamo v orgánoch firmy.


Čítajte: Jozef Barát (IEG): Európa a USA udávajú smer vo vývoji energetických projektov na celom svete | Energie-portal.sk, 17.01.2013


Kontext: PPC Power


Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

Ako sa zmenila cena tepla v mestách Slovenska v roku 2022?

Ako sa zmenila cena tepla v mestách Slovenska v roku 2022?

Cena tepla pre domácnosti zdražela v priemere o 4 eurá mesačne, medzi jednotlivými mestami aj dodávateľmi sú však veľké rozdiely. Tu je prehľad.

Prvá plávajúca fotovoltická elektráreň rastie v Česku

Prvá plávajúca fotovoltická elektráreň rastie v Česku

Energetická spoločnosť testuje fotovoltiku umiestnenú v nádrži prečerpávacej elektrárne.

Podiel OZE znovu vzrástol, Slovensko splnilo cieľ pre rok 2020, hlási Eurostat (GRAFY)

Podiel OZE znovu vzrástol, Slovensko splnilo cieľ pre rok 2020, hlási Eurostat (GRAFY)

V jednom sektore sa podiel obnoviteľných zdrojov medziročne znížil.