VSE
Dny teplárenství a energetiky 2024
Belimo 2

Orange a Východoslovenská distribučná prinesú vysokorýchlostný internet do nových lokalít

Orange Slovensko a Východoslovenská distribučná koncom vlaňajška zmluvne spečatili obchodné partnerstvo, ktoré pomôže dostať kvalitný pevný internet a konvergentné služby aj do doteraz nepokrytých lokalít.

internet

Foto: Depositphotos

Vzájomná zmluva Orangeu Slovensko a Východoslovenskej distribučnej (VSD) z prelomu rokov vytvorila technické predpoklady pre partnerskú spoluprácu pri poskytovaní vysokokvalitného pevného pripojenia v oblastiach na východe Slovenska, kde doteraz neboli dostupné služby od žiadneho z poskytovateľov konvergentných telekomunikačných služieb. Vďaka tomuto partnerstvu budú špičkové pevné internetové či televízne služby Orangeu dostupné pre ešte väčší počet obyvateľov Slovenska.

„Som rád, že v spolupráci so skúseným partnerom budeme môcť ponúknuť ešte väčšiemu počtu obyvateľov Slovenska náš tradične kvalitný vysokorýchlostný pevný internet, televíziu a ďalšie digitálne služby. Tento krok zároveň prispieva k napĺňaniu stratégie v oblasti rozširovania pevného internetu,“ hovorí Federico Colom, generálny riaditeľ spoločnosti Orange Slovensko.

„Partnerská spolupráca so spoločnosťou Orange je dôležitým míľnikom a dobrou správou pre tých, ktorí nemajú stabilné alebo žiadne internetové pripojenie na východe Slovenska. Taktiež to podporuje našu krajinu v plnení záväzkov EÚ napraviť tento stav do roku 2025.Využívanie existujúcej infraštruktúry na distribúciu elektriny je efektívna cesta, ako vybudovať kvalitnú a otvorenú platformu s duálnym využitím - pre prevádzkové potreby VSD a voľnú kapacitu sprístupniť pre komerčné účely. Tento koncept je logický, ekologický, so silnou zákazníckou orientáciou,“ vysvetlil generálny riaditeľ a predseda predstavenstva VSD Radoslav Haluška.

Cieľom partnerskej spolupráce je rozšírenie pokrytia rýchlym fixným internetom do oblastí, kde doteraz nebolo dostupné pokrytie žiadneho z veľkých konvergentných poskytovateľov telekomunikačných služieb. Takáto partnerská spolupráca zároveň predstavuje ekologický a efektívny spôsob rozširovania pokrytia bez zdĺhavých zemných prác a narúšania zelených plôch. Vo výsledku prinesie špičkové stabilné a rýchle pripojenie ako pre domácnosti, tak aj pre malé a stredné firmy a podnikateľov.


O skupine Orange

Orange je jedným z vedúcich svetových telekomunikačných operátorov so 139 000 zamestnancami na celom svete. V roku 2020 dosiahla skupina výnosy na úrovni 42,3 miliárd eur. K 30. júnu 2021 evidovala vyše 263 miliónov zákazníkov v 26 krajinách sveta, z čoho 218 miliónov tvoria zákazníci mobilných služieb a 22 miliónov užívatelia pevného širokopásmového internetu.

Firemné komunikačné riešenia a služby ponúka skupina pod názvom Orange Business Services a s touto značkou patrí medzi svetových lídrov v poskytovaní telekomunikačných služieb nadnárodným spoločnostiam. Orange je spoločnosť obchodovaná na burzách Euronext Paris Eurolist (ORA) a v New Yorku (ORAN). Ďalšie informácie o skupine Orange nájdete aj na stránkach www.orange.comwww.orange-business.com alebo nás sledujte cez Twitter na @presseorange.


O spoločnosti Orange Slovensko

Orange je lídrom v poskytovaní komplexných telekomunikačných služieb a najväčším mobilným operátorom na Slovensku. Sústredí sa na poskytovanie komplexných digitálnych služieb pre domácnosti a podnikateľov, ktoré zákazníkom uľahčujú život a zároveň ich motivuje k ich zodpovednému využívaniu. K 30.9. 2021 Orange evidoval 2,490 mil. zákazníkov v mobilnej sieti, 280 000 zákazníkov pevného internetu a 153 tisíc digitálnej televízie.

Mobilné služby poskytuje prostredníctvom 2G siete, ktorá pokrýva 99,8 % populácie, prostredníctvom 3G siete s maximálnou rýchlosťou 42 Mbit/s, 4G siete s rýchlosťami do 300 Mbit/s s dostupnosťou pre 99 % populácie Slovenska a už aj 5G siete s maximálnou teoretickou rýchlosťou do 1 300 Mbit/s. Fixný internet od Orangeu, či už prostredníctvom optickej siete, DSL alebo fixného LTE, je najdostupnejší internet na Slovensku, prístup k nemu má už takmer 1,8 milióna domácností, pričom optická sieť od Orangeu je dostupná v 69 mestách na Slovensku a využívať ju môže viac ako 566-tisíc domácností.

Orange Slovensko získal ocenenie TOP zamestnávateľ v kategóriách „Slovensko, Europe a Global“ za rok 2021. Nadácia Orange je podľa prieskumov verejnosti najdôveryhodnejšou firemnou nadáciou na Slovensku.

Majiteľom 100 % akcií spoločnosti Orange Slovensko je skupina Orange. Informácie o spoločnosti Orange Slovensko sa nachádzajú na stránke www.orange.sk, www.facebook.com/OrangeSlovensko; www.linkedin.com/company/orangeslovensko/ alebo nás môžete sledovať cez Twitter na @orange_sk a Instagram na www.instagram.com/orange_svk.


O spoločnosti Východoslovenská distribučná a.s.

Východoslovenská distribučná, a.s. (VSD, a.s.) je energetická spoločnosť, ktorej primárnou činnosťou je distribúcia elektriny vlastnou distribučnou sústavou až ku konečnému spotrebiteľovi.

Patrí k progresívnym hráčom na slovenskom trhu s elektrinou vo využívaní najmodernejších technológií a prístupov nielen na riadenie a prevádzku sústavy, ale tiež poskytovanie služieb a produktov, súvisiacich s elektrinou alebo jej využívaním, resp. využívaním tzv. BIG DATA, v prospech zákazníka. Medzi takéto služby sa radí zdieľanie technickej infraštruktúry pre odstraňovanie tzv. bielych, teda internetovým žiadnym alebo nedostatočným pripojením (ne)pokrytých, miest na Slovensku.

Je prevádzkovateľom energetického www.vsdeshop.sk, bezplatne poskytuje informácie synchronizované s dispečerským systémom o dostupnosti elektriny na www.vypadokelektriny.sk.

Angažuje sa vo viacerých podporných projektoch, ktorých cieľom je zvyšovať kvalitatívnu úroveň životného štandardu východného Slovenska, vyrovnávať príležitosti pre rôzne sociálne a ekonomické skupiny, a to v rôznych oblastiach – od vzdelávania, cez šport, sociálnu inklúziu až po umenie a technologický pokrok.

Zriadila vlastné testovacie laboratóriá na skúmanie a rozvoj hybridných systémov ako nových prvkov distribučnej sústavy, e-mobility, tzv. smart grid, či IMS a ďalších energetických fenoménov 21. storočia pre vlastné účely, ale tiež pre potreby Technickej univerzity Košice a jej študijných odborov. Výsledkom dlhoročnej spolupráce s TUKE je tiež prevádzka vysokošpecializovanej Skúšobne VVN prof. Ing. Karola Martona, DrSc., čo je medzinárodne akreditované uznávané pracovisko pre výkon špecifických skúšok, napríklad kombinovaných napäťovo-prúdových, skúšok životnostnými tepelnými cyklami v kombinácií so skratovým nadprúdom a pod. Ďalšie informácie nájdete na www.vsds.sk.


Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

Oplatí sa nakupovať lacné komponenty z plechu v Poľsku?

Oplatí sa nakupovať lacné komponenty z plechu v Poľsku?

Produkty z plechu pochádzajúce z Poľska si v posledných rokoch získali významné postavenie na medzinárodnom trhu.

Aká je budúcnosť chladív v tepelných čerpadlách?

Aká je budúcnosť chladív v tepelných čerpadlách?

Ako vyzerá súčasný trh s chladivami pre tepelné čerpadlá a ktoré sú najperspektívnejšie do budúcnosti?

Menia sa pravidlá poskytovania štátnej pomoci. Týkajú sa najmä CZT

Menia sa pravidlá poskytovania štátnej pomoci. Týkajú sa najmä CZT

Nové podmienky minimálnej pomoci a štátnej pomoci sa vzťahujú na investície ekonomických subjektov do energetickej efektívnosti, OZE, KVET a CZT.