VSE
VSE
Belimo

Novinka Honeywellu: termostat sleduje pomocou telefónu vašu polohu

Po tom, čo koncom minulého roka prišla s novým termostatom spoločnosť Nest, predstavuje Honeywell vylepšenú verziu svojho termostatu Lyric. Ten vás bude prostredníctvom aplikácie informovať o teplote či vlhkosti.

Novinka Honeywellu: termostat

Zdroj: Honeywell

"Lyric ušetrí energiu, ak nie ste doma a vykurovať začne, už keď ste na ceste domov. Už nebudete plytvať energiou, ak trávite noc vonku a ani sa vracať do domova, v ktorom by bola zima," píše o svojom produkte Honeywell. Nový termostat bol podľa spoločnosti navrhnutý tak, aby sa sám dokázal prispôsobovať užívateľom.

Termostat komunikuje nielen s iPhone

Pri podrobnejšom pohľade sa však ukazuje, že nový termostat prichádza v porovnaní so svojimi staršími verziami iba s niekoľkými technologickými vylepšeniami.

Novinkou tohto modelu je rozšírená podpora HomeKit - čo znamená, že zariadenie bude schopné fungovať nielen s aplikáciou iPhonu, ale i aplikáciami dostupnými pre ostatné smartfóny.

Oproti staršej verzii termostatu Lyric pritom ide o zásadný posun. Tá bola totiž síce ovládateľná na diaľku, dokázala informovať o teplote v domácnosti či upozorňovať na pravidelnú údržbu, no fungovať dokázala jedine s aplikáciou od Applu.

Tým, že najnovšia verzia bola rozšírená o podporu HomeKit, termostat sa dá ovládať prostredníctvom akéhokoľvek domáceho "smart" zariadenia, ktoré je možné pripojiť ku HomeKit.

Honewell a Nest akoby si z oka vypadli

Kompatibilita s celou škálou elektroniky v domácnosti je pritom vylepšením i oproti temorstatu, ktorý predstavil Nest. Svojmu konkurentovi je termostat Honewellu podobný okrúhlym dizajnom i zväčšenou dotykovou obrazovkou.

Nové zariadenie Nest-u je však navyše kompatibilný taktiež s vykurovacím systémom OpenTherm, vďaka čomu dokáže určiť presné množstvo plynu potrebného, ktoré je potrebné spáliť na dosiahnutie alebo udržiavanie požadovanej teploty.

To môže byť pritom v niektorých prípadoch efektívnejšie riešenie, než kotol vypnúť a priestory nechať celkom vychladnúť.

Cena v predpredaji za 230 eur

Hoci vylepšený Lyric ešte nie je v predaji, Honewell už oznámil cenu, za akú ho bude na trhu v Spojených štátoch predávať. Necelých 230 eur (249 dolárov) je pritom mierne nižšia cenu, s akou prišiel pri svojom najnovšom termostate Nest.

Kedy spoločnosť predstaví nový termostat na európskom trhu, a či bude dostupný i na Slovensku, Honeywell neuvádza. V Amerike by sa mal objaviť v obchodoch od začiatku februára.


Mohlo by vás zaujímať

ÚRSO od začiatku roka zatiaľ udelil päť pokút. Vlani ich rozdal 242

ÚRSO od začiatku roka zatiaľ udelil päť pokút. Vlani ich rozdal 242

Regulátor od začiatku roka 2024 rozhodol o pokutách v celkovej sume 22 700 eur. Väčšinu majú zaplatiť energofirmy.

Batérie zatiaľ inštalujú hlavne domácnosti. Veľké úložiská prepíšu štatistiku

Batérie zatiaľ inštalujú hlavne domácnosti. Veľké úložiská prepíšu štatistiku

K premiantom na európskom batériovom trhu patrí Česko. Batériu tam má takmer každá domácnosť, ktorá inštaluje fotovoltiku.

Cena plynu je na tohtoročnom maxime. Ďalší vývoj závisí od niekoľkých faktorov

Cena plynu je na tohtoročnom maxime. Ďalší vývoj závisí od niekoľkých faktorov

Hoci nastalo zotavenie cien na trhu, tri mesiace ešte nepredstavujú zmenu klesajúceho trendu, konštatujú analytici.

X
X
X
X