INNOGY
Dny teplárenství a energetiky
INNOGY

NIBE uviedla na trh tepelné čerpadlo, ktoré ešte viac zníži spotrebu energie

Ovládanie a regulácia výkonu HVAC zariadení je trendom, ktorý prispieva ku znižovaniu spotreby energie.

Tepelné čerpadlo NIBE s nižšou spotrebou energie

Foto: NIBE

Technické zariadenia budov prechádzajú vývojom smerom k ešte efektívnejšiemu využívaniu energie a v konečnom dôsledku nižším nákladom na spotrebu. Jedným z trendov je viacrýchlostné ovládanie a regulácia výkonu HVAC zariadení.

Kompresor v štandardne používaných tepelných čerpadlách funguje na princípe “zapnutý” alebo “vypnutý”. Tepelné čerpadlo sa zapína v momente, kedy nastáva potreba tepla. Čerpadlo pracuje na maximálny výkon, až pokiaľ sa táto potreba nenaplní.

Nové typy tepelných čerpadiel už obsahujú frekvenčný menič. Tým sa dosahuje možnosť regulácie výkonu motora a jeho prispôsobenie aktuálnym nárokom na energiu. Výsledkom je optimálnejšia spotreba energie, pretože tepelné čerpadlo je nastavené na správny výkon počas celého roku.

Plynulá regulácia výkonu znamená, že sa tepelné čerpadlo v ktoromkoľvek okamžiku automaticky prispôsobí požiadavkám na vykurovanie budovy. Keď treba vyšší vykurovací výkon alebo viac teplej vody, jeho výkon sa zvýši. Keď je potreba menej tepla, znížia sa príslušným spôsobom otáčky kompresoru a výkon sa zníži.

Práve s takýmto typom tepelného čerpadla prišiel líder medzi výrobcami – švédska spoločnosť Nibe. “Najnovší produkt prináša výnimočnú efektívnosť a ešte viac prínosov povzbudzujúcich spotrebiteľov znižovať používanie fosílnych palív,” uvádza Robin Adderley, riaditeľ predaja britského zastúpenia NIBE.

Tepelné čerpadlá typu zem-voda a voda-voda F 1155 a 1255 sú k dispozíii vo dvoch výkonnostných kategóriách 1,5 – 6kW a 3 – 12 kW v závislosti od typu objektu. Tepelné čerpadlá sú zaradené do A +++ energetickej kategórie.

“Je to o otváraní trhu s obnoviteľnou energiou ľuďom, ktorí chcú znižovať svoju uhlíkovú stopu a závislosť na fosílnych palivách. Poskytujeme im možnosť výberu produktov pre zabezpečenie vysoko účinného tepla, teplej vody a ventilácie domov a firiem.”

Tepelné čerpadlá je možné ihneď bez ďalšieho príslušenstva pripojiť k internetu a využívať služby NIBE Uplink. Umožňuje kdekoľvek a kedykoľvek kontrolu stavu systému. V prípade poruchy a alarmovej situácie môže byť servisný technik informovaný emailom okamžite.

Výrobca sa hrdí tým, že všetky čerpadlá a ovládače sú pripravené na inteligentné siete a dokážu sa vyrovnať s akýmikoľvek požiadavkami energetického trhu na spotrebiteľov, inštalatérov a výrobcov.


Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý vidíte na obrázku.

Captcha image
Show another codezobraziť iný obrázok

Mohlo by vás zaujímať

4 dôvody, prečo servisní technici v HVAC odvetví budú stále vysoko žiadaní

4 dôvody, prečo servisní technici v HVAC odvetví budú stále vysoko žiadaní

Hoci robotizácia a automatizácia nahrádzajú ľudí vo viacerých oblastiach, odborníci na vykurovanie a klimatizáciu budú naďalej potrební. Tu sú dôvody.

V oblasti prevádzkových udalostí bol rok 2017 najlepším v doterajšej histórii prevádzky a vyraďovania jadrových zariadení

V oblasti prevádzkových udalostí bol rok 2017 najlepším v doterajšej histórii prevádzky a vyraďovania jadrových zariadení

Rok 2017 je pre spoločnosť JAVYS, a. s., z hľadiska počtu prevádzkových udalostí v porovnaní s predchádzajúcim päťročným obdobím najlepším. Spoločnosť v ňom nezaznamenala žiadnu prevádzkovú udalosť, ktorá by podliehala hláseniu dozorným orgánom a nevyskytli sa v ňom ani žiadne opakované prevádzkové udalosti.

Viessmann predstavil nové tepelné čerpadlá z radu Vitocal

Viessmann predstavil nové tepelné čerpadlá z radu Vitocal

Popredný svetový výrobca zariadení HVAC uvádza na trh nový rad tepelných čerpadiel. Zabezpečiť majú účinnú výrobu tepla pomocou obnoviteľnej energie a elektrického prúdu. Novinku predstavil 5. marca obchodný riaditeľ spoločnosti pre SR a ČR Branislav Sedlák.