Nemecké spoločnosti chcú podporovať udržateľnosť na Slovensku, podpísali memorandum | ENERGIE-PORTAL.SK
VSE
VSDS
Belimo 2

Nemecké spoločnosti chcú podporovať udržateľnosť na Slovensku, podpísali memorandum

Podpisom memoranda firmy vyzývajú politikov na vytvorenie podporujúcich rámcových podmienok.

Nemecké spoločnosti chcú podporovať udržateľnosť na Slovensku, podpísali memorandum

Ilustračné foto: Depositphotos

Vedúci predstavitelia 13 významných, prevažne nemeckých, spoločností zo šiestich rozličných odvetví sa v spoločnom memorande zaväzujú k podpore udržateľnej ekonomiky. Podporujú opatrenia, ktorých cieľom je znižovanie produkcie oxidu uhličitého, ochrana prírodných zdrojov a v čo najväčšej miere umožnenie rozvoja cirkulárnej ekonomiky.

Popredné obchodné spoločnosti (AfB Slovakia, BASF Slovensko, Brose Prievidza, Deutsche Telekom IT Solutions Slovakia, Evonik Fermas, Kaufland Slovenská republika, Lidl Slovenská republika, Manz Slovakia, Robert Bosch, SPP, Volkswagen Slovakia, Východoslovenská energetika Holding a Západoslovenská energetika) sa spojili do iniciatívy #PartnerForSustainability, ktorú zastrešuje AHK Slowakei. Spoločne vypracovali a podpísali memorandum „O udržateľnom hospodárstve na Slovensku“.

Signatári tak vyzývajú vládu Slovenskej republiky, aby ciele trvalej udržateľnosti plynule zapracovala do strategických dokumentov krajiny a aktívne podporovala ich plnenie.

Memorandom chceli vyslať signál politikom aj spoločnosti

Spoločnosti zastupujú najvýznamnejších nemeckých investorov a na rôznych úrovniach podporujú udržateľný rozvoj na Slovensku a motivujú k nemu aj ostatné firmy.

Už teraz napríklad realizujú množstvo projektov v oblasti ochrany životného prostredia, rozvoja cirkulárnej ekonomiky, sociálnej angažovanosti, vzdelávania a podpory postavenia zamestnancov.

Podpisom memoranda chcú vysielať signál politikom, spoločnosti a podnikateľom, že spoločným cieľom by mala byť podpora transformácie k udržateľnému hospodárstvu, a to aj napriek enormnej záťaži spôsobenej ekonomickými následkami pandémie. Zároveň dodávajú, že nevyhnutným predpokladom pre úspešnú a efektívnu transformáciu k udržateľnému hospodáreniu je vytvorenie vhodných rámcových podmienok, ktoré je možné zabezpečiť len v spolupráci s vládou SR.

Súčasťou podpory udržateľnosti na Slovensku tak má byť ochrana klímy a prírodných zdrojov prostredníctvom cirkulárnej ekonomiky, využívania obnoviteľných zdrojov energie a technológií šetrných k životnému prostrediu nielen v oblasti mobility, ale aj znižovanie produkcie CO2, efektívne hospodárenie s vodou či digitalizácia a manažment ľudských zdrojov.

 
 

Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.

Predplatné obsahuje:

  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)
  • Printový mesačník Odpadové hospodárstvo s prílohou ENERGO (ISSN 1338-595X)
chcem sa prihlásiť chcem získať predplatné

Mohlo by vás zaujímať

Odporuje to naradeniu EÚ, hovoria výrobcovia elektriny o návrhu MH SR na mimoriadnu daň

Odporuje to naradeniu EÚ, hovoria výrobcovia elektriny o návrhu MH SR na mimoriadnu daň

Ministerstvo svoj návrh s odbornou verejnosťou nijako nekonzultovalo, bude to ďalšia rana pre obnoviteľné zdroje, myslí si riaditeľ SAPI Karaba.

ÚRSO finalizuje určovanie aj výšku sieťových poplatkov pre budúci rok

ÚRSO finalizuje určovanie aj výšku sieťových poplatkov pre budúci rok

Užívatelia budú za odber aj dodávku do sústavy na jednom mieste platiť iba raz.

Ak neklesnú ceny energií, výroba batérií bude nerentabilná, vraví predstaviteľ automobilky

Ak neklesnú ceny energií, výroba batérií bude nerentabilná, vraví predstaviteľ automobilky

Európa vraj prichádza o cenovú konkurencieschopnosť v mnohých oblastiach, obzvlášť pri nákladoch na elektrinu a plyn. Môže to ohroziť transformáciu priemyslu.