KI

Miroslav Obert je novým generálnym riaditeľom SEPS

V Slovenskej elektrizačnej prenosovej sústave nastalo viacero personálnych zmien.

Miroslav Obert je novým generálnym riaditeľom SEPS
Foto: Dreamstime

Dňa 9. 1. 2017 minister financií Peter Kažimír slávnostne uviedol do funkcie nových členov Predstavenstva spoločnosti Slovenská elektrizačná prenosová sústava, a. s., ktorými sú s platnosťou od 1. 1. 2017 Miroslav Obert, Miroslav Stejskal, Martin Golis, Emil Krondiak, Martin Malaník, Michal Pokorný a Vladimír Palko.

Za predsedu predstavenstva akcionár určil Miroslava Oberta, za podpredsedu predstavenstva Miroslava Stejskala.

Miroslav Obert pôsobil aj vo funkcii podpredsedu predstavenstva spoločnosti JAVYS a tiež vo funkcii štátneho tajomníka Ministerstva hospodárstva SR.

Následne zasadalo predstavenstvo, ktoré k 9. 1. 2017 odvolalo doterajší vrcholový manažment spoločnosti a menovalo do funkcie nového generálneho riaditeľa a vrchných riaditeľov spoločnosti. S platnosťou od 10. 1. 2017 boli do uvedených funkcií menovaní:

  • generálny riaditeľ – Miroslav Obert

  • vrchný riaditeľ úseku prevádzky – Emil Krondiak

  • vrchný riaditeľ úseku Slovenského elektroenergetického dispečingu a obchodu – Michal Pokorný

  • vrchný riaditeľ úseku ekonomiky – Martin Malaník

  • vrchný riaditeľ úseku rozvoja a investícií – Miroslav Stejskal

Rozhodnutím jediného akcionára spoločnosti Slovenská elektrizačná prenosová sústava, a. s. tak boli s účinnosťou ku dňu 31.12.2016 odvolaní doterajší členovia predstavenstva Miroslav Stejskal, Michal Pokorný, Alexander Kšiňan, Miroslav Rapšík a Martin Malaník, ktorých s účinnosťou ku dňu 1.1.2017 nahradili novozvolení členovia predstavenstva – Miroslav Obert, Miroslav Stejskal, Martin Golis, Emil Krondiak, Martin Malaník, Michal Pokorný a Vladimír Palko.

Za predsedu predstavenstva bol určený Miroslav Obert, za podpredsedu predstavenstva Miroslav Stejskal.

Jediným akcionárom spoločnosti je Slovenská republika, v mene ktorej koná Ministerstvo financií SR.


Diskusia(0)