Eversheds Sutherland
VSDS
Belimo

Jaroslav Vach, Martin Riegel a Michal Pokorný. Kto sú ľudia vo vedení SEPS?

Ministerstvo financií zverejnilo životopisy členov a predsedu predstavenstva SEPS.

SEPS

Foto: Fotolia

Ministerstvo financií SR (MF SR), ktoré koná v mene štátu ako jediného akcionára Slovenskej elektrizačnej a prenosovej sústavy, a.s. (SEPS), zverejnilo životopisy členov a predsedu predstavenstva spoločnosti, ktorých nominovalo po odvolaní predošlého vedenia štátneho podniku v apríli tohto roku.

Jaroslav Vach

Jaroslav Vach sa narodil v roku 1973 v Martine. Vysokoškolské vzdelanie získal na Ekonomickej univerzite v Bratislave. Štúdium úspešne ukončil v roku 1996. V roku 2017 úspešne absolvoval študijný program Master of Business Administration (MBA) na Warsaw Management University a University of Security management Košice.

V rokoch 1997 – 2000 pracoval v spoločnosti Tatra banka, a.s., Bratislava, najprv ako Credit Risk analytik, neskôr ako Account manager na oddelení Veľkých firemných klientov.

V rokoch 2000 – 2003 pôsobil vo Viedni v Raiffeisen Bank International ako Senior Credit Risk manager zodpovedný za posudzovanie a riadenie kreditného rizika, prípravu podkladov pre schvaľovacie kompetencie, školenie zamestnancov skupiny Raiffeisen v oblasti riadenia kreditného rizika, ako aj riadenie rizika a schvaľovanie obchodov presahujúcich lokálnu kompetenciu bánk v Slovenskej republike, Českej republike, Poľsku a Bulharsku.

Jaroslav Vach. Foto: Energie-portal.sk

Od februára 2003 do októbra 2019 zastával post finančného riaditeľa a konateľa spoločnosti Tatra leasing, s.r.o., v Bratislave, kde bol zodpovedný za riadenie firmy, stanovovanie stratégie a plnenie cieľov stanovených vlastníkmi firmy.

S účinnosťou od 17. 4. 2020 je zvolený za člena predstavenstva a určený za predsedu predstavenstva akciovej spoločnosti Slovenská elektrizačná prenosová sústava. Predstavenstvom spoločnosti bol menovaný za generálneho riaditeľa s účinnosťou od 21. 4. 2020. Dňom 21. 4. 2020 bol poverený riadením úseku ekonomiky

Martin Riegel

Narodil sa v roku 1975 v Bratislave. Vysokoškolské vzdelanie získal na Právnickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Štúdium úspešne ukončil v roku 1999.

V roku 1999 pracoval na Ústrednom daňovom riaditeľstve SR, na odbore právnych služieb a exekúcie ako odborný referent, v roku 2000 vo Všeobecnej úverovej banke, a.s., na odbore Správa rizikových pohľadávok, oddelení Správa veľkých pohľadávok ako právnik špecialista.

V rokoch 2001 – 2002 pracoval ako interný právnik na právnom oddelení Bank Austria Creditanstalt Slovakia, a.s.

V rokoch 2003 – 2018 pôsobil v spoločnosti VOLKSWAGEN Finančné služby Slovensko, s.r.o., na viacerých pozíciách, ako Local AML officer, Local DPO – Personal Data Protection officer, Local Compliance officer, prokurista a manažér právneho oddelenia a pohľadávok zodpovedný za fungovanie právneho oddelenia, vymáhanie pohľadávok a právnu podporu jednotlivých oddelení.

Od decembra 2018 do apríla 2020 pracoval ako advokátsky koncipient v Advokátskej kancelárii Rieglová & Kadáková, s.r.o., zameranej na obchodné právo, právo nehnuteľností, vymáhanie pohľadávok, konkurzné právo, pracovné právo a právo ochrany osobných údajov, kde mal na starosti poskytovanie právneho poradenstva najmä pre deleveloperskú skupinu, leasingovú spoločnosť, nadnárodnú spoločnosť zabezpečujúcu kartové a poukážkové systémy v oblasti stravovania a iných zamestnaneckých benefitov, výrobný závod, autorizovaného predajcu vozidiel.

S účinnosťou od 17. 4. 2020 je zvolený za člena predstavenstva a určený za podpredsedu predstavenstva akciovej spoločnosti Slovenská elektrizačná prenosová sústava. Predstavenstvom spoločnosti bol menovaný za vrchného riaditeľa úseku rozvoja, investícií a obstarávania s účinnosťou od 21. 4. 2020

Michal Pokorný

Narodil sa v roku 1978 v Nitre. Vysokoškolské vzdelanie získal na Fakulte ekonomiky a manažmentu Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre. Štúdium úspešne ukončil v roku 2002.

V rokoch 1996 – 1997 pracoval ako obchodný zástupca v spoločnosti Devín Real, a.s., Turčianske Teplice. V rokoch 1997 – 1999 pôsobil v APIS, a.s., Turčianske Teplice ako obchodný zástupca pre Poľsko a zástupca riaditeľa obchodu s energetickými komoditami.

V rokoch 1999 – 2007 pracoval v spoločnosti Slovenské elektrárne, a.s., na rôznych pozíciách: ako asistent generálneho riaditeľa, Senior Trader – Area Manager, vedúci oddelenia dlhodobého a krátkodobého obchodovania a vedúci oddelenia Front Office.

Následne v rokoch 2006 – 2010 bol riaditeľom a konateľom Epool, s.r.o., Nitra. Od 3. 9. 2010 do 31. 12. 2016 bol členom predstavenstva (od 26. 4. 2012 do 31. 12. 2016 zastával post podpredsedu predstavenstva) a od 8. 9. 2010 je vrchným riaditeľom úseku SED a obchodu akciovej spoločnosti Slovenská elektrizačná prenosová sústava.

S účinnosťou od 1. 1. 2017 je opätovne zvolený za člena predstavenstva akciovej spoločnosti Slovenská elektrizačná prenosová sústava. Predstavenstvom spoločnosti bol opätovne menovaný za vrchného riaditeľa úseku SED a obchodu s účinnosťou od 10. 1. 2017. Dňom 21. 4. 2020 bol poverený riadením úseku stratégie a medzinárodnej spolupráce.

 
 

Pre prečítanie celého obsahu musíte byť súčasťou nášho predplatného

za 99 € bez DPH získate na 1 rok

  • Predplatné mesačníka Odpadové hospodárstvo (ISSN 1338-595X)
  • Prístup ku všetkým článkom na Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom na Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom na Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)
chcem sa prihlásiť chcem získať predplatné

Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

Andrej Juris (životopis)

Andrej Juris (životopis)

Nový predseda ÚRSO Andrej Juris pôsobil 15 rokov v spoločnosti Západoslovenská distribučná.

Thomas Jan Hejcman

Thomas Jan Hejcman

Thomas Jan Hejcman, predseda predstavenstva spoločnosti Východoslovenská energetika, a.s.

Maroš Šefčovič

Maroš Šefčovič

Prečítajte si životopis eurokomisára pre energetickú úniu a prezidentského kandidáta Maroša Šefčoviča.