ESCO Slovensko rozširuje akvizíciou spoločnosti CAPEXUS SK portfólio svojich služieb | ENERGIE-PORTAL.SK
VSE
VSDS
Belimo 2

ESCO Slovensko rozširuje akvizíciou spoločnosti CAPEXUS SK portfólio svojich služieb

ESCO Slovensko bude poskytovať komplexné služby pre kancelárske a komerčné priestory nielen v oblasti energeticky úsporných riešení, ale v celom reťazci výstavby.

ESCO Slovensko

Foto: Depositphotos

Ponuku energetických riešení doplnia v skupine ESCO Slovensko služby architektonickej a realizačnej spoločnosti CAPEXUS SK, ktorá sa špecializuje na projekty energeticky úsporných kancelárskych a komerčných priestorov, ako aj na revitalizáciu starších objektov. 

Prostredníctvom akvizície spoločnosti CAPEXUS SK skupina ESCO Slovensko osloví nových klientov a to v segmente realitných investorov aj samotných nájomníkov.

ESCO Slovensko tak bude poskytovať komplexné služby pre kancelárske a komerčné priestory nielen v oblasti energeticky úsporných riešení, ale v celom reťazci výstavby a to od prvotného návrhu až po realizáciu kancelárií a komerčných priestorov.

„Komplexné riešenia sa pri dnešných ekonomických, ekologických, no aj legislatívnych požiadavkách stávajú najefektívnejšou voľbou. Sektory energetiky a stavebníctva nie sú výnimkami. Rozšírenie služieb nám umožní osloviť nových klientov a poskytnúť im všetky potrebné služby v rámci našej skupiny. Blízka spolupráca našich spoločností ponúka lepšiu koordináciu pri zabezpečovaní individuálnych požiadaviek a potrieb klientov,“ zhrnula Naďa Hartmann, predsedníčka predstavenstva a generálna riaditeľka ESCO Slovensko.

CAPEXUS SK navrhuje a vytvára jedinečné kancelárske interiéry. Počas pôsobenia na slovenskom trhu zmenili pracovné prostredie množstva spoločností, od malých dynamických start-upov až po veľké korporácie. Spoločnosť tvorená dvomi desiatkami zamestnancov v tomto roku realizovala 35 projektov, čo predstavuje približne 22 tis. m2 plochy. Potvrdila tak svoju pozíciu významného hráča na slovenskom trhu.


"Spojenie sa so spoločnosťou ESCO Slovensko, za ktorou stoja také spoločnosti akými sú ČEZ ESCO a SPP, je pre nás poctou a zároveň potvrdením cesty, ktorou sme sa pred 10 rokmi vydali. Tešíme sa na nové výzvy a príležitosti, ktoré nám toto spojenie prinesie. Ale najmä na možnosť byť súčasťou dlhodobého projektu, ktorého cieľom je postupná dekarbonizácia a trvalá udržateľnosť budov na Slovensku," doplnil Michal Kolesár, generálny riaditeľ CAPEXUS SK.

Akvizícia spoločnosti skupinou ESCO Slovensko kopíruje model z českého trhu, kde polovičný akcionár skupiny, ČEZ ESCO, taktiež preberá kontrolu nad spoločnosťou CAPEXUS v Českej republike. Druhým polovičným akcionárom skupiny ESCO Slovensko je SPP.


ESCO Slovensko sa špecializuje na ekonomické a ekologické energetické riešenia pre administratívne, komerčné a obytné areály, priemyselné komplexy, ako aj na riešenia pre obce a mestá. Skupinu tvorí viacero špecializovaných a úzko spolupracujúcich spoločností, vďaka čomu ESCO Slovensko ponúka svojim klientom komplexné riešenia, od konzultácií a špecifikácii reálnych potrieb klienta, cez návrh a realizáciu vhodných opatrení, až po následnú správu a servis zariadení.

Ponuka skupiny zahŕňa aj oblasť financovania realizovaných projektov a to spôsobom, ktorý minimalizuje riziko objednávateľa formou splácania projektu z dosiahnutých energetických úspor. Spoločnosť CAPEXUS SK doplní aktuálne portfólio dcérskych spoločností holdingu, medzi ktoré patria AZ KLIMA SK, ESCO Distribučné sústavy, ESCO Servis, e-Dome, KLF-Distribúcia a SPRAVBYTKOMFORT Prešov.


CAPEXUS SK je poprednou „Design &Build“ spoločnosťou pôsobiacou prevažne na bratislavskom trhu, so zameraním na komerčné priestory. Svojim klientom ponúka spoluprácu od samotného návrhu dispozície a poradenstva v oblasti pracovnej využiteľnosti, až po finálne odovzdanie pracovného priestoru.

To zahŕňa, vďaka vlastnému architektonickému štúdiu a tímu odborníkov na realizácie interiérov komerčných priestorov, aj dodanie nábytku a individuálnych atypových riešení. CAPEXUS SK je zakladajúcim členom Studio Alliance, ktoré združuje popredných európskych odborníkov na pracovné prostredie.


PR článok spoločnosti ESCO Slovensko.Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

Fotovoltické panely dokážu nielen vyrábať elektrinu, ale aj zvyšovať výnosy plodín

Fotovoltické panely dokážu nielen vyrábať elektrinu, ale aj zvyšovať výnosy plodín

Aké výhody prináša agrofotovoltický systém a aké prekážky bránia rozvoju fotovoltiky na poliach.

Nadácia VSE podporí inovatívne projekty za viac ako 115-tisíc eur

Nadácia VSE podporí inovatívne projekty za viac ako 115-tisíc eur

Nadácia VSE vyhlásila výsledky grantového programu s názvom Podpora malých inovácií 2022: digitalizácia.

Pozvánka na konferenciu: SSCHE 2023

Pozvánka na konferenciu: SSCHE 2023

49. medzinárodná konferencia Slovenskej spoločnosti chemického inžinierstva – SSCHE 2023 sa uskutoční v polovici mája v čarovnom prostredí Vysokých Tatier.