Eversheds Sutherland
DTE
INNOGY

Elektrická domová prípojka od VSD za sedem dní

Distribučná spoločnosť rozšírila ponuku produktov o zrealizovanie prípojky na kľúč - od naprojektovania až po kompletnú realizáciu pripojenia zákazníka do sústavy.

Elektrická domová prípojka od VSD za sedem dní

Foto: BM Elektro

Spoločnosť Východoslovenská distribučná rozšírila nedávno svoju ponuku o produkt Pripoj svoj dom. Z prieskumu medzi zákazníkmi vyplynulo, že jednou z najčastejších požiadaviek bola možnosť vybavenia domovej prípojky. Po zhodnotení kapacitných možností, dostupnosti a skúseností s overenými dodávateľmi jednotlivých prác, služieb a komponentov sa distribučná spoločnosť rozhodla zaviesť túto službu. Ide o riešenie na kľúč od naprojektovania až po realizáciu kompletného elektrického odberného zariadenia.

Cena elektrickej prípojky

Služba Pripoj svoj dom vyjde zákazníka na 804 eur s DPH v štandardnom riešení. To znamená, že stanovený bod pripojenia do distribučnej sústavy VSD a umiestnenie elektromerového rozvádzača sú na rovnakej strane pozemku, resp. komunikácie a nevyžaduje sa jej križovanie.

Spoločnosť ponúka zákazníkovi pripojenie k voľne stojacemu elektromerovému rozvádzaču alebo takému, ktorý je umiestnený v plote. Kapacita pripojenia je pritom od 13 A do 50 A pre trojfázový hlavný istič. Balík služieb v rámci tohto produktu obsahuje vypracovanie projektovej dokumentácie, realizačnú časť vrátane zemných, stavebných a elektromontážnych prác a kladnej revíznej správy, tiež kompletný materiálový arzenál, ktorý je pre domovú prípojku nevyhnutný do vzdialenosti 10 metrov.

„Produkt momentálne aktívne ponúkame najmä v lokalitách Spišská Nová Ves a Kežmarok, Humenné a Vranov nad Topľou, tiež v Košiciach a Košiciach – okolí, kde máme aj troch zmluvných, už overených dodávateľov pre zemné, výkopové a elektromontážne práce. Takisto máme výhradného dodávateľa elektromerových rozvádzačov,“ vysvetlila Zuzana Jurášová, vedúca Zákazníckeho servisu vo VSD.

Najskôr iba nové odberné miesta

V úvodnej fáze je služba dostupná v tejto cene, realizácií a sedemdňovej lehote iba pre nové odberné miesta. „Samozrejme, časom sa chceme pustiť aj do rekonštrukcií a iných, menej štandardných, aj komplikovaných variantov. Napríklad ťahaniu napojenia cez komunikácie a podobne. V začiatkoch si chceme byť istí, že funguje základný, jednoduchší model, vychytať začiatočnícke nedostatky, resp. identifikovať, kde máme ešte slabé miesta a potom sa pustiť do zložitejších riešení na mieru,“ zdôvodnila Z. Jurášová.

Nielen domácnosti, ale aj firmy a prevádzky

Napriek názvu nie je služba určená iba pre domácnosti v rodinných domoch. Distribučná spoločnosť zrealizuje elektrickú prípojku aj pre firmy, prevádzky, či samosprávne objekty. Rozhodujúcim kritériom je rezervovaná kapacita prípojky do 63 A. „Produkt je teda lukratívny aj pre starostov obcí, kde sa stavia, developerov či menšie firmy, ktoré otvárajú novú prevádzku,“ doplnila Z. Jurášová.


Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý vidíte na obrázku.

Captcha image
Show another codezobraziť iný obrázok

Mohlo by vás zaujímať

Koľko stojí klimatizácia pre domácnosť? Cena závisí od viacerých faktorov

Koľko stojí klimatizácia pre domácnosť? Cena závisí od viacerých faktorov

Porovnanie ukazuje, že cena klimatizácie vrátane inštalácie sa pohybuje zhruba od 1000 eur. Prevádzka klimatizácie v najteplejšej časti roka stojí do 10 eur mesačne.

Aj firmy v energetickom priemysle potrebujú fungujúcu údržbu

Aj firmy v energetickom priemysle potrebujú fungujúcu údržbu

Výrobcovia elektriny, tepla, kotlov a ďalšie výrobné i nevýrobné firmy v energetickom priemysle ocenia, ak budú ich zamestnanci údržby pracovať na ergonomickom a bezpečnom pracovisku s čo najlepším vybavením.

Vetracie systémy zabezpečia zdravé ovzdušie v domácnosti, pomôžu však aj ušetriť

Vetracie systémy zabezpečia zdravé ovzdušie v domácnosti, pomôžu však aj ušetriť

Výkonný výmenník tepla odoberie až 98 % tepla z odvádzaného vzduchu a využije ho na ohrev čerstvého vzduchu. Moderný vetrací systém takto domácnosti ušetrí značné výdaje na energie.