INNOGY
INNOGY
INNOGY

Dostavba Mochoviec zdražie o pol miliardy. Štát to platiť nebude, hovorí Sulík

Dokončenie štvrtého bloku jadrovej elektrárne podľa ministra potrvá ešte dva roky.

Richard Sulík

Richard Sulík / Foto: Richard Sulík Facebook

Dostavba jadrovej elektrárne Mochovce napreduje a jej tretí blok je takmer hotový. Štvrtý blok však bude hotový o rok neskôr, ako sa predpokladalo. Uviedol to minister hospodárstva Richard Sulík.

Na treťom jadrovom bloku už podľa R. Sulíka boli vykonané všetky potrebné skúšky. „Každá jedna bola odsúhlasená. Myslím, že sa to celkom dobre vyvíja. Za posledných šesť mesiacov došlo k pokroku. Hneď, ako dostane blok všetky povolenia, môžu elektrárne navážať jadrové palivo,“ povedal Sulík.

Minister dnes zároveň na sociálnej sieti informoval, že dostavba jadrovej elektrárne si bude opäť vyžadovať dodatočné financie.

„Valné zhromaždenie odsúhlasilo ďalších 495 miliónov eur na dokončenie stavby. Tieto peniaze zabezpečí akcionár, čiže nepôjdu zo štátneho rozpočtu,“ uviedol R. Sulík.


Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

Nemci po prvýkrát primiešali vodík do zemného plynu v plynovode

Nemci po prvýkrát primiešali vodík do zemného plynu v plynovode

Primiešavanie vodíka do plynu má znížiť emisie skleníkových plynov.

Pozvánka na webinár: ENVIRODELIKTY 2021

Pozvánka na webinár: ENVIRODELIKTY 2021

Spôsobiť envirodelikt je rovnako jednoduché, ako mu predísť. Ako sa zachovať pri návšteve inšpekcie ŽP a ako s ňou následne komunikovať? To a mnohé ďalšie sa dozviete na chystanom webinári s policajtmi, právnikmi a špecialistami na odpadové hospodárstvo.

Príspevky na domy s takmer nulovou potrebou energie v roku 2021 zrejme nebudú

Príspevky na domy s takmer nulovou potrebou energie v roku 2021 zrejme nebudú

O príspevky vo výške 8 000 eur bol v minulom roku veľký záujem. V roku 2021 už rezort dopravy takmer nulové domy dotovať neplánuje.