Eversheds Sutherland
INNOGY
Belimo

ČEZ ESCO hlási zlepšenie výsledkov. Tržby stúpli vlani o viac ako štvrtinu

Tržby spoločnosti ČEZ ESCO, ktorá pôsobí na českom a slovenskom trhu, za nekomoditné produkty medziročne vzrástli o 27 percent. Akvizície firmy sa sústredili na Slovensko.

ČEZ ESCO

Ilustračné foto: ČEZ ESCO

Tržby ČEZ ESCO za nekomoditné produkty medziročne stúpli zo 4,4 na 5,5 miliardy českých korún (v prepočte asi 214 milónov eur). Vyplýva to z hospodárskych výsledkov spoločnosti za minulý rok. 

"Akvizičné aktivity vlani prebiehali hlavne na Slovensku, kde ČEZ ESCO posilnilo pozíciu v ekologickom teplárenstve v Prešove a Nových Zámkoch," uviedol hovorca ČEZ Roman Gazdík. 

Medzi najväčšie zákazky tejto spoločnosti v minulom roku patrila výstavba novej teplárne v neratovickej Spolani či výstavba zariadenia na výrobu chladu v závodoch spoločností Fatra Napajedla a Benteler. Várazným spôsobom sa na tržbých podielali tiež dodávky vzduchotechniky a klimatizácií, výroba a dodávky tepla, ako aj prevádzka energetických zariadení, ich servis a údržba.

"Pre mnoho priemyselných klientov začína byť zaujímavý outsourcing služieb spojený s prevádzkou ich energetického hospodárstva. Kvalitných energetikov je teraz na trhu nedostatok, rovnako ako ostatných technických profesií, a preto sa mnohé firmy obracajú na nás, aby sme ich podnikové zariadenia spravovali," povedal generálny riaditeľ ČEZ ESCO Kamil Čermák. 

 
 

Pre prečítanie celého obsahu musíte byť súčasťou nášho predplatného

za 99 € bez DPH získate na 1 rok

  • Predplatné mesačníka Odpadové hospodárstvo (ISSN 1338-595X)
  • Prístup ku všetkým článkom na Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom na Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom na Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)
chcem sa prihlásiť chcem získať predplatné

Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

Nemci po prvýkrát primiešali vodík do zemného plynu v plynovode

Nemci po prvýkrát primiešali vodík do zemného plynu v plynovode

Primiešavanie vodíka do plynu má znížiť emisie skleníkových plynov.

Pozvánka na webinár: ENVIRODELIKTY 2021

Pozvánka na webinár: ENVIRODELIKTY 2021

Spôsobiť envirodelikt je rovnako jednoduché, ako mu predísť. Ako sa zachovať pri návšteve inšpekcie ŽP a ako s ňou následne komunikovať? To a mnohé ďalšie sa dozviete na chystanom webinári s policajtmi, právnikmi a špecialistami na odpadové hospodárstvo.

Príspevky na domy s takmer nulovou potrebou energie v roku 2021 zrejme nebudú

Príspevky na domy s takmer nulovou potrebou energie v roku 2021 zrejme nebudú

O príspevky vo výške 8 000 eur bol v minulom roku veľký záujem. V roku 2021 už rezort dopravy takmer nulové domy dotovať neplánuje.