Eversheds Sutherland
INNOGY
INNOGY

Bývalého ministra hospodárstva a životného prostredia Petra Žigu polícia obvinila z korupcie

Poslanec Peter Žiga (Hlas-SD) čelí obvineniu za prečin podplácania.

Peter Žiga

Peter Žiga | Foto: MH SR

Exminister hospodárstva a životného prostredia Peter Žiga čelí obvineniu z korupcie. V aktuálnom volebnom období bol zvolený do NR SR za Smer-SD, odkiaľ so skupinou ďalších poslancov okolo Petra Pellegriniho odišiel do novozaloženej strany Hlas-SD.

„Dnešného dňa vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry vzniesol obvinenie za prečin podplácania podľa § 333 odsek 1, odsek 2 písm. b) Trestného zákona poslancovi NR SR, Ing. P.Ž.,“ informovala Polícia SR na sociálnej sieti.

P. Žiga bol ministrom za Smer-SD osem rokov, v rokoch 2012 až 2016 viedol rezort životného prostredia, v rokoch 2016 až 2020 bol ministrom hospodárstva.

O obvinení Žigu sa v médiách špekuluje už niekoľko týždňov v súvislosti s jeho príbuzným Štefanom Žigom, ktorého nedávno obvinili z karuselových podvodov.

„Bývalý funkcionár NAKA Bernard Slobodník vypovedal, že on sám v minulosti zobral od Norberta Bödöra úplatok 50-tisíc eur za to, že polícia nebude vyšetrovať tieto podvody Štefana Žigu,“ priniesol Denník N.


Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

Nemci po prvýkrát primiešali vodík do zemného plynu v plynovode

Nemci po prvýkrát primiešali vodík do zemného plynu v plynovode

Primiešavanie vodíka do plynu má znížiť emisie skleníkových plynov.

Pozvánka na webinár: ENVIRODELIKTY 2021

Pozvánka na webinár: ENVIRODELIKTY 2021

Spôsobiť envirodelikt je rovnako jednoduché, ako mu predísť. Ako sa zachovať pri návšteve inšpekcie ŽP a ako s ňou následne komunikovať? To a mnohé ďalšie sa dozviete na chystanom webinári s policajtmi, právnikmi a špecialistami na odpadové hospodárstvo.

Príspevky na domy s takmer nulovou potrebou energie v roku 2021 zrejme nebudú

Príspevky na domy s takmer nulovou potrebou energie v roku 2021 zrejme nebudú

O príspevky vo výške 8 000 eur bol v minulom roku veľký záujem. V roku 2021 už rezort dopravy takmer nulové domy dotovať neplánuje.