Veľká investícia za stovky miliónov eur smeruje do existujúceho areálu na západnom Slovensku.
Nemecká automobilka Porsche plánuje na Slovensku vyrábať batériové moduly do elektromobilov. Veľká investícia za stovky miliónov eur smeruje do rozrastajúceho sa areálu na západe Slovenska.
Podľa pôvodných zámerov mala automobilka neďaleko Piešťan postaviť závod na výrobu karosérií za 250 miliónov eur. Osem hál malo byť dokončených v roku 2027. V rovnakej lokalite už existuje technologické centrum robotizovaných liniek, pre ktoré spoločnosť získala aj štátnu dotáciu v objeme 2 mil. eur.
Porsche už má na Slovensku aj výrobný závod v Dubnici nad Váhom, modely Porsche Cayenne sa vyrábajú v závode Volkswagenu v Bratislave.
Ako informuje Trend.sk, výstavba závodu na kompletizovanie batériových článkov v Hornej Strede by mala začať v najbližších týždňoch. Investícia za 200 mil. eur prinesie stovky vysokokvalifikovaných pracovných miest, spustenie závodu je plánované na koniec roka 2024.
Hoci vedenie automobilky Porsche sa k elektromobilite v segmente luxusných a športových áut stavia pomerne rezervovane, celá skupina Volkswagen, pod ktorú patrí aj táto značka, už dávnejšie ohlásila veľké investície do rozvoja vozidiel na elektrický pohon.
© PROPERTY & ENVIRONMENT s. r. o. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ.