INNOGY
INNOGY
INNOGY

Americkí geológovia potvrdili najväčšie ložisko ropy a plynu v histórii

Geologický úrad USGS potvrdil existenciu súvislých zásob fosílnych palív na území Texasu a Nového Mexika, ktoré dvojnásobne prevyšujú doterajší rekord spred dvoch rokov.

Americkí geológovia potvrdili najväčšie ložisko ropy a plynu v histórii

Foto: Fotolia

Americký geologický úrad oznámil minulý týždeň výsledky prieskumu potenciálne nových zásob uhľovodíkových palív v Texase a Novom Mexiku. Odhadovaný objem teoreticky vyťažiteľných zásob v panve Delaware sa odhaduje na 46,3 miliárd barelov ropy a takmer 8 biliónov metrov kubických zemného plynu. 

Odhadované súvislé zásoby ropy pozostávajú z doteraz neobjavených, ale technicky vyťažiteľných zdrojov. Americkí geológovia už v minulosti realizovali prieskum konvenčných zásob ropy a plynu v oblasti Permskej panvy. Toto je však prvý prieskum nekonvenčných zdrojov na doteraz podrobnejšie nepreskúmanom území Wolfcamp shale a formácie Bone Spring. Ropné a plynárenské spoločnosti tu už ťažia ropu pomocou tradičnej technológie vertikálnych vrtov, ale aj horizontálneho frakovania.

Dvakrát viac ako doterajší rekord

Pred dvoma rokmi boli v inej časti Permskej panvy geológmi potvrdené dovtedy najväčšie súvislé zdroje fosílneho paliva. Odhadovaný objem nového náleziska je dvakrát vyšší ako zásoby objavené pred dvoma rokmi. Územie rozprestierajúce sa na západe Texasu a juhu Nového Mexika patrí k najproduktívnejším oblastiam s ropou a plynom v Spojených štátoch.

“Výsledky ukazujú dopad, ktorý majú zlepšené technológie, ako napríklad hydraulické frakovanie a uhlové vŕtanie, na zvyšovanie odhadov neobjavených, technicky vyťažiteľných nekonvenčných zásob,” tvrdí Walter Guidroz, programový koordinátor americkej Geologickej služby USGS.

 
 

Pre prečítanie celého obsahu musíte byť súčasťou nášho predplatného

za 99 € bez DPH získate

  • Predplatné mesačníka Odpadové hospodárstvo (ISSN 1338-595X) na 1 rok
  • Prístup ku všetkým článkom na Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326) na 1 rok
  • Prístup ku všetkým článkom na Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933) na 1 rok
  • Prístup ku všetkým článkom na Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924) na 1 rok
chcem sa prihlásiť chcem získať predplatné

Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý vidíte na obrázku.

Captcha image
Show another codezobraziť iný obrázok

Mohlo by vás zaujímať

EÚ sa nedohodla na uhlíkovej neutralite do roku 2050

EÚ sa nedohodla na uhlíkovej neutralite do roku 2050

Schválenie ambicióznejšieho cieľa klimatickej politiky stroskotalo na odmietavom postoji krajín V4 a Nemecka. Slovensko sa nakoniec pridalo k väčšine.

Príspevok na slnečné kolektory získal takmer každý, kto požiadal

Príspevok na slnečné kolektory získal takmer každý, kto požiadal

Zelená domácnostiam II pokračovala ďalším kolom zameraným na slnečné kolektory. Solárne kolo po prvýkrát trvalo dlhšie ako pár minút.

Obnova štátnych budov v roku 2019: najviac ide na väznice

Obnova štátnych budov v roku 2019: najviac ide na väznice

Celková podlahová plocha budov štátnej správy, ktoré nespĺňajú minimálne požiadavky na energetickú náročnosť, dosahuje 1,2 milióna m2.