Dvořák Hager & Partners
INNOGY
Dny teplárenství a energetiky

Alza ponúka elektrickú verziu legendárnej motorky Čezeta

Internetový predajca plánuje aj postupnú elektrifikáciu vozového parku. Testuje elektrododávku Voltia a nákladné ťahače Tesla Semi.

Alza ponúka elektrickú verziu legendárnej motorky Čezeta

Foto: Alza

Internetový predajca Alza začína v týchto dňoch s predajom legendárnej českej motorky Čezeta. Elektrickú verziu ponúka obchod exkluzívne ako jediný e-shop v Česku a na Slovensku. Kupujúci za tento retro kúsok zaplatí od 13-tisíc eur.

Spoločnosť okrem ďalšieho prírastku do rozširujúcej sa ponuky elektricky poháňaných vozidiel chce postupne viac používať aj pre vlastnú prevádzku. Do vozového parku majú pribudnúť po testovacej fáze elektrododávky Voltia eNV200 Maxi a tiež štyri nákladné ťahače Tesla Semi.

Elektroskúter Čezeta do zbierky

“Šesťdesiat rokov od výroby prvého modelu Čezeta sme sa rozhodli podporiť túto kultovú značku I v ďalšej etape jej existencie. Ide o prvý výhradne český sériovo vyrábaný elektroskúter. Má kompletne české patenty aj väčšinu komponentov a veríme, že okrem úžitkových vlastností to budú tiež zaujímavé zberateľské kúsky,” hovorí vo vyhlásení spoločnosti riaditeľ pre expanziu a facility Alza.cz Jan Moudřík. “K dispozícii bude i jeden z prvých vyrobených kusov, možno preto očakávať, že jeho hodnota sa časom zásadne zvýši.”

Elektrický skúter Čezeta 506, v minulosti známy aj pod prezývkou “prasa”, bude na sklade vo dvoch farebných i cenových prevedeniach. Žltý má stáť 13 093 eur (333-tisíc korún), za limitovanú bielu verziu zaplatí zákazník o 3 540 eur viac. Oba modely ukrývajú pod kapotou elektromotor umožňujúci maximálnu rýchlosť 123 km/h a dojazd do 150 km (respektíve 90 km/h a 100 km v prípade lacnejšej verzie motorky) na jedno nabitie. Nová elektromotorka je záujemcom k dispozícii v showroome v pražských Holešoviciach. 

 
 

Pre prečítanie celého obsahu musíte byť súčasťou nášho predplatného

za 99 € bez DPH získate

  • Predplatné mesačníka Odpadové hospodárstvo (ISSN 1338-595X) na 1 rok
  • Prístup ku všetkým článkom na Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326) na 1 rok
  • Prístup ku všetkým článkom na Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933) na 1 rok
  • Prístup ku všetkým článkom na Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924) na 1 rok
chcem sa prihlásiť chcem získať predplatné

Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý vidíte na obrázku.

Captcha image
Show another codezobraziť iný obrázok

Mohlo by vás zaujímať

Ktorý tepelnoizolačný materiál zvoliť? Expandovaný polystyrén dodajú bez čakania

Ktorý tepelnoizolačný materiál zvoliť? Expandovaný polystyrén dodajú bez čakania

Silný dopyt po stavebných materiáloch u niektorých komodít spôsobuje na začiatku stavebnej sezóny nedostatok zásob. Expandovaný (penový) polystyrén je však momentálne dostupný u výrobcov vo všetkých regiónoch Slovenska.

Zelená domácnostiam: Kotly na biomasu zaujali menej, nevyužité prostriedky sa presunú

Zelená domácnostiam: Kotly na biomasu zaujali menej, nevyužité prostriedky sa presunú

Suma určená na príspevky na biomasové kotly v 21. kole Zelenej domácnostiam sa nevyčerpala. Nevyužité prostriedky však neprepadnú.

Za odber elektriny dostať zaplatené? Inteligentné siete to umožňujú

Za odber elektriny dostať zaplatené? Inteligentné siete to umožňujú

Dodávateľ využíva obnoviteľné zdroje energie a inteligentné merače spotreby pri flexibilnej tarife odrážajúcej aktuálnu cenu elektriny na trhu.