VSE
VSE
Belimo

Ako spotrebovávať elektrinu a pritom zarábať? Konferencia Share Your Energy ponúka odpoveď

Vstup agregátorov flexibility mení český a slovenský trh. Konferencia ukáže, ako pomôžu profitovať priemyslu a firmám.

Ako spotrebovávať elektrinu a pritom zarábať? Konferencia Share Your Energy ponúka odpoveď.

Foto: Nano Energies

Keď sa na začiatku tohto roka otvoril agregátorom flexibility trh s podpornými službami, bolo jasné, že českú energetiku čakajú veľké zmeny.

Čo presne sa teraz deje v tomto biznise? Ako sa zapojiť a naučiť sa na spotrebe elektriny zarábať? A aké sú skúsenosti s fungovaním inde v Európe? To všetko sa dozvedia záujemci na treťom ročníku česko-slovenskej konferencie Share Your Energy.


Termín konania:

  • 9. júna 2021 /streda/ od 9.00 hod.
  • On-line podujatie (podujatie je bezplatné)

Zástupcovia českých a slovenských priemyselných spoločností, inovátori z energetických firiem, prevádzkovatelia prenosovej sústavy, alebo zástupcovia agregátorov flexibility. Práve tí majú podľa Stanislava Chvály, CEO Nano Energies, o tému najväčší záujem.

"Je to revolúcia a veľká zmena. V Česku a na Slovensku teraz leží ladom, hlavne u priemyselných podnikov, flexibilita, ktorá má veľký potenciál ušetriť im výdavky, alebo dokonca aj zarobiť a tiež im pomôcť znižovať emisie CO2," vysvetľuje Chvála.

Českí a slovenskí energetici z Nano Energies, organizátori akcie, sa mu už dlho venujú a teraz ponúkajú nielen svoje know-how i širšej odbornej verejnosti.

Na konferenciii vystúpia aj vedúci predstavitelia slovenských energetických spoločností a inštitúcií:

  • Andrej Juris - predseda Úradu pre reguláciu sieťových odvetvií (ÚRSO)
  • Ján Karaba - riaditeľ Slovenskej asociácie fotovoltického priemyslu a OZE (SAPI)
  • Branislav Klocok - výkonný riaditeľ OFZ, a.s.
  • Ján Mišovič - riaditeľ Nano Energies SK

Tému očakávaného budúceho vývoja na konferencii otvorí Jon Ferris, vedúci tímu flexibility prednej britskej poradenskej spoločnosť Delta-EE, ktorá sa dlhodobo zaoberá flexibilitou v západnej Európe.

Výhľad trhov s flexibilitou a cien predstaví aj Rob Sherwood, vedúci tradingového tímu Shell, ktorá nedávno oznámila akvizíciu významného nemeckého agregátora Next Kraftwerke.

Na konferencii vystúpi aj Pavel Šolc, člen predstavenstva ČEPS, ktorí revolúciu na slovenskom energetickom trhu zmenou pravidiel pre vstup agregátorov tento rok odštartovali. Bude hovoriť o tom, ako fungujú medzinárodné platformy MARI a PICASSO a aký je ich vplyv na trh s podpornými službami.

Tomáš Mužík z Digital Energy Services pre zmenu odhalí praktickú stránku certifikácie a zapojenie agregačných blokov.

Ján Sulík z Českolipskej teplárenskej na príklade štyridsaťtisícového mesta vysvetlí, ako vyzerá prechod prevádzkovania kogeneračných jednotiek od denného diagramu, cez flexibilitu až po poskytovanie podporných služieb.

Branislav Klocok, výkonný riaditeľ slovenského OFZ, bude hovoriť o skúsenostiach riadení flexibility v priemysle a poskytovaní podporných služieb pre SEPS.

Jiří Mrkus, vedúci teplárne ŠKO-Energo v Mladej Boleslavi sa podelí o praktické skúsenosti s prevádzkou elektrokotla pre stabilizáciu elektrizačnej sústavy.


Registrovať sa na konferencii môžete už teraz na stránke shareyourenergy.eu, kde nájdete aj predbežný program podujatia.

Share Your Energy bude tento rok online, organizátori ale počítajú aj s priestorom pre networking a workshopy.

Konferencia bude 9. júna streamovaná priamo zo sídla Nano Energies - z oceňovanej budovy DRN na Národnej triede.

O spoločnosti

Nano Energies je česká energetická spoločnosť, ktorá na trhu pôsobí od roku 2008. Prostredníctvom dcérskych spoločností (nano Energies Trade, Nano Green, Digital Energy Services) efektívne a udržateľne obchoduje s elektrinou a prináša tak firmám aj bežným užívateľom viac slobody. V čele spoločnosti sú akcionármi Petr Rokůsek a Tomáš Janeček a novo aj Petr Němec a Petr Zahradník. Nano Energies už tiež 13 rokov dodáva elektrinu, ktorá je 100% z českých a moravských obnoviteľných zdrojov.

V roku 2020 otvorila tiež slovenskú pobočku v Bratislave.

Zdroj: nanoenergies.cz, digitalenergyservices.cz

Denník Energie-portal.sk je mediálnym partnerom podujatia.Mohlo by vás zaujímať

Prinesú investície a nezvýšia dlh. Garantované energetické služby obnovia budovy, hovorí šéfka ESCO Slovensko

Prinesú investície a nezvýšia dlh. Garantované energetické služby obnovia budovy, hovorí šéfka ESCO Slovensko

Optimálne využívanie energií sa týka mnohých oblastí, a to nám pomáha rásť, hovorí Naďa Hartmann. ESCO Slovensko má pod sebou už osem dcérskych spoločností.

Zvyšuje energetickú sebestačnosť. Ako funguje batériové úložisko v miestnej distribučnej sieti

Zvyšuje energetickú sebestačnosť. Ako funguje batériové úložisko v miestnej distribučnej sieti

Veľkokapacitná batéria optimalizuje využívanie elektriny z fotovoltiky v priemyselnom areáli.

Pozvánka na konferenciu: VZDUCHOTECHNIKA 2024

Pozvánka na konferenciu: VZDUCHOTECHNIKA 2024

23. ročník vedecko-odbornej konferencie SSTP s témou "Vnútorné prostredie a energetická náročnosť budov so vzduchotechnikou" sa uskutoční v polovici júna v atraktívnom prostredí Vysokých Tatier.

X
X
X
X