Enesco

SEPS bude mať nového generálneho riaditeľa

Martin Magáth po dva a pol roku opúšťa funkciu.

SEPS bude mať nového generálneho riaditeľa
Foto: Energie-portal.sk

Súčasný generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Slovenskej elektrizačnej prenosovej sústavy (SEPS) ohlásil opustenie funkcie. A to už ku koncu aktuálneho mesiaca.

„Martin Magáth požiadal predstave nstvo SEPS o uvoľnenie zo svojej funkcie k 30. 6. 2026 z osobných dôvodov,“ informovala spoločnosť v tlačovej správe.

M. Magáth stál v čele SEPS od konca novembra 2023, kedy sme personálne zmeny v podniku rozobrali v samostatnom článku. Nasledovali krátko po parlamentných voľbách a zostavení novej vlády na jeseň 2023.

SEPS je spoločnosťou v 100-percentnom vlastníctve štátu, v ktorej akcionárske práva vykonáva ministerstvo financií. To by malo rozhodnúť aj o nástupcovi M. Magátha na stoličke šéfa. Zatiaľ oficiálne rozhodnutie neoznámilo.

Spolu s M. Magáthom predstavenstvo spoločnosti v súčasnosti tvoria jeho podpredseda Milan Orešanský a členovia Vladimír Stúpala, Marián Širanec a Tibor Szabo.

Dozornú radu SEPS vedie Radovan Majerský a jej podpredsedami sú Pavol Kollár a Eva Murínová. Zloženie dozornej rady ďalej dopĺňajú Ivan Kubaš, Michal Janíček, Ľuboš Hučko, Ľuboš Obžut, Vladimír Marchevka a Vladimír Beňo.

SEPS hospodári so stámiliónmi

Štátna „prenosovka“ je nielen kľúčovým aktérom v elektroenergetike, ktorý v rámci odvetvia „mieša karty“, ale zároveň aj jednou z najväčších energetických spoločností na Slovensku.

Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.

Ak máte záujem o predplatné, pokračujte prosím kliknutím na tlačidlo nižšie.

Predplatné obsahuje:

  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)

Diskusia(0)