Enesco

Česi sa naučili šetriť energiami, Slováci sa vracajú k vyššej spotrebe, ukazuje prieskum

Kým české domácnosti po energetickej kríze míňajú menej energie, na Slovensku spotreba opäť rastie. Rozdiel robí aj vyššia závislosť od plynu a regulácia cien.

Česi sa naučili šetriť energiami, Slováci sa vracajú k vyššej spotrebe, ukazuje prieskum
Foto: Depositphotos

Energetická kríza naučila české domácnosti šetriť. Väčšina vykuruje rovnako ako v predchádzajúcich rokoch, keď bytové aj rodinné domy výrazne obmedzovali spotrebu kvôli vysokým účtom za energie.

Ako vyplýva z prieskumu energetickej spoločnosti, úspornejší spôsob vykurovania si zachovalo vyše 52 % opýtaných domácností. Pätina kúri skôr menej, rovnaká časť skôr viac. Podľa spoločnosti sa tak domácnosti prispôsobili režimu, ktorý je pre ne dlhodobo únosný z ekonomického aj praktického hľadiska.

„Výsledky prieskumu aj naše interné údaje sa v tomto dobre prekrývajú. Zatiaľ čo viac než polovica domácností sa vyjadrila, že v tomto roku vykuruje rovnako ako predtým, vývoj spotreby ukazuje, že po turbulentných rokoch sa situácia naozaj ukľudnila.

Zostáva vám 86% na dočítanie

Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.

Ak máte záujem o predplatné, pokračujte prosím kliknutím na tlačidlo nižšie.

Predplatné obsahuje:

  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)

Alebo zadajte kód pre odomknutie obsahu tohto článku:

Kód pre odomknutie obsahu vybraného článku v cene 7,50 € + DPH si môžete zakúpiť cez platobnú bránu CardPay tu.


Diskusia(0)