Od roku 2028 by sa slovenská energetika mala riadiť aktualizovanou regulačnou politikou. Úrad pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) sa pripravuje na nové regulačné obdobie.
„Regulačné odpisy fungujú už vo všetkých ostatných sieťových odvetviach - pri plyne, elektrine aj vode. Úrad ich považuje za veľmi dobrý nástroj na zvýšenie efektívnosti výroby a distribúcie aj pri teple,“ objasňovala pozíciu ÚRSO Katarína Kalinayová, riaditeľka odboru regulácie tepelnej energetiky.
„Regulačné odpisy dokážu zohľadniť skutočnú využiteľnosť majetku v podobe tepelno-technických zariadení, ktoré sa využívajú na výrobu a distribúciu tepla. Zároveň vedia ponúknuť aj kumuláciu investičných prostriedkov na následné investície do modernizácie a rekonštrukcie obnovy tepelných zariadení.“
Zostáva vám 64% na dočítanie↓
Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.
Ak máte záujem o predplatné, pokračujte prosím kliknutím na tlačidlo nižšie.
Predplatné obsahuje:
- Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
- Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
- Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)
© PROPERTY & ENVIRONMENT s. r. o. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ.