Enesco

Pribudol ďalší splnomocnenec vlády v jadrovom odvetví. Pôsobí na ministerstve

V decembri vláda vymenovala nového splnomocnenca pre rozvoj jadrovej energetiky. Dnes schválila vytvorenie ďalšieho postu.

Pribudol ďalší splnomocnenec vlády v jadrovom odvetví. Pôsobí na ministerstve
Foto: Energie-portal.sk

Slovensko má od dneška (29. januára 2026) ďalšieho vládneho splnomocnenca. Návrh na jeho vymenovanie spolu so štatútom novej funkcie prijala vláda návrh premiéra Roberta Fica.

Úlohy nového splnomocnenca budú súvisieť s jadrovou energetikou - podobne ako v prípade splnomocneneckého postu, ktorý vláda vytvorila v decembri 2025.

Koncom minulého roka vládny kabinet schválil štatút nového „splnomocnenca vlády SR pre rozvoj jadrovej energetiky na Slovensku“ a do funkcie, takisto na návrh premiéra, vymenoval známeho experta v jadrovom odvetví. Stal sa ním Peter Líška, dlhoročný manažér spoločnosti VUJE.

Návrh, ktorý prešiel na vláde dnes, medzi známe mená v jadrovej energetike nepatrí. Spolu s ním vláda zároveň prijala tiež nový akčný plán.

Zostáva vám 81% na dočítanie

Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.

Ak máte záujem o predplatné, pokračujte prosím kliknutím na tlačidlo nižšie.

Predplatné obsahuje:

  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)

Alebo zadajte kód pre odomknutie obsahu tohto článku:

Kód pre odomknutie obsahu vybraného článku v cene 7,50 € + DPH si môžete zakúpiť cez platobnú bránu CardPay tu.


Diskusia(0)