Enesco

Začínajú vŕtať. Najväčší geotermálny projekt na Slovensku vstupuje do realizácie

Geotermálny zdroj má zásobovať teplom časť Košíc.

Začínajú vŕtať. Najväčší geotermálny projekt na Slovensku vstupuje do realizácie
Foto: Mesto Košice

Viac ako štvrťstoročie skloňovaný zámer využiť geotermálnu energiu na vykurovanie druhého najväčšieho slovenského mesta sa posúva bližšie k realite. Spoločnosť GEOTERM KOŠICE dnes (14. októbra) spolu s predstaviteľmi štátu a samosprávy ohlásila začiatok vrtných prác na projekte „Využitie geotermálnej energie v Košickej kotline.“

Sumarizujeme, čo znamená najnovší posun v projekte a čo by mal geotermálny zdroj tepla metropole východu priniesť.

Vyvŕtajú tri nové geotermálne vrty

Už koncom 90. rokov minulého storočia sa pri obci Ďurkov realizovali tri geotermálne vrty, ktoré sú aj v súčasnosti v dobrom technickom stave. Firma okrem toho už disponuje potrebnými povoleniami na ďalšie napredovanie projektu a vlani získala aj podporu z eurofondov.

Zostáva vám 85% na dočítanie

Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.

Ak máte záujem o predplatné, pokračujte prosím kliknutím na tlačidlo nižšie.

Predplatné obsahuje:

  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)

Alebo zadajte kód pre odomknutie obsahu tohto článku:

Kód pre odomknutie obsahu vybraného článku v cene 7,50 € + DPH si môžete zakúpiť cez platobnú bránu CardPay tu.


Diskusia(0)