Viac ako štvrťstoročie skloňovaný zámer využiť geotermálnu energiu na vykurovanie druhého najväčšieho slovenského mesta sa posúva bližšie k realite. Spoločnosť GEOTERM KOŠICE dnes (14. októbra) spolu s predstaviteľmi štátu a samosprávy ohlásila začiatok vrtných prác na projekte „Využitie geotermálnej energie v Košickej kotline.“
Sumarizujeme, čo znamená najnovší posun v projekte a čo by mal geotermálny zdroj tepla metropole východu priniesť.
Už koncom 90. rokov minulého storočia sa pri obci Ďurkov realizovali tri geotermálne vrty, ktoré sú aj v súčasnosti v dobrom technickom stave. Firma okrem toho už disponuje potrebnými povoleniami na ďalšie napredovanie projektu a vlani získala aj podporu z eurofondov.
Zostáva vám 85% na dočítanie↓
Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.
Ak máte záujem o predplatné, pokračujte prosím kliknutím na tlačidlo nižšie.
Predplatné obsahuje:
- Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
- Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
- Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)
© PROPERTY & ENVIRONMENT s. r. o. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ.