VSDS

Obchodovanie s elektrinou sa na Slovensku zmení. OKTE sprístupní tri nové funkcionality

Obchodníci získajú lepšiu kontrolu nad svojimi pozíciami, sľubuje štátny organizátor trhu.

Obchodovanie s elektrinou sa na Slovensku zmení. OKTE sprístupní tri nové funkcionality
Foto: Depositphotos

Obchodovanie s elektrinou čaká na prelome septembra a októbra veľká zmena. Jej podstatou je zavedenie 15-minútových obchodných periód (15MTU) pre denné obchodovanie s elektrickou energiou.

Po tom, ako operátori trhov na jar odložili pôvodne plánovaný termín, nový dátum spustenia 15MTU už potvrdili. Na zavedenie 15-minútových periód sa pripravuje aj slovenský organizátor krátkodobého trhu s elektrinou, OKTE.

Uvedenie do prevádzky je naplánované na obchodný deň 30. septembra 2025, s dňom dodávky 1. októbra 2025. Čo to znamená pre obchodníkov s elektrinou a ako sa na zmenu pripravujú informačné systémy?

Zmeny v systéme ISOT

Zostáva vám 76% na dočítanie

Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.

Ak máte záujem o predplatné, pokračujte prosím kliknutím na tlačidlo nižšie.

Predplatné obsahuje:

  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)

Alebo zadajte kód pre odomknutie obsahu tohto článku:

Kód pre odomknutie obsahu vybraného článku v cene 7,50 € + DPH si môžete zakúpiť cez platobnú bránu CardPay tu.


Diskusia(0)