Zmeny v tzv. poplatkoch za istič, o ktorých rozhodol Úrad pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) v cenových rozhodnutiach v decembri 2024 a ktoré sa dostali do praxe od 1. júla 2025, podľa regulátora prináša očakávané výsledky. Úrad hovorí o úsporách v desiatkach miliónov eur vďaka tomu, že v distribučnej sieti sa uvoľnila kapacita pre nových odberateľov.
„Je to ďalší dielik, ktorým môžeme podporiť efektívny rozvoj distribučnej sústavy v čase transformácie energetiky s nárastom elektrifikácie a s rastúcimi požiadavkami práve na kapacity distribučných sústav,“ vysvetľovala v rozhovore pre Energie-portal.sk Denisa Petrakovičová, riaditeľka sieťového obchodu ZSD.
Zostáva vám 59% na dočítanie↓
Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.
Ak máte záujem o predplatné, pokračujte prosím kliknutím na tlačidlo nižšie.
Predplatné obsahuje:
- Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
- Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
- Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)
© PROPERTY & ENVIRONMENT s. r. o. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ.