Eversheds Sutherland

Opätovne spustia do prevádzky odstavenú atómovú elektráreň

Reaktor s inštalovaným výkonom 800 MW má platnú licenciu do roku 2031.

Opätovne spustia do prevádzky odstavenú atómovú elektráreň
Foto: Holtec International

Tri roky od odstavenia atómovej elektrárne v americkom štáte Michigan čaká funkčný reaktor opätovné spustenie do prevádzky.

Pôjde tak o prvú jadrovú elektráreň v Spojených štátoch, ktorá obnoví výrobu elektriny po predchádzajúcom plánovanom ukončení činnosti 800 MW reaktora po vyše 50 rokoch. Má pomôcť s dodávkami elektriny potrebnej najmä pre expandujúce dátové centrá.

Znovuspustenie reaktora, podobne ako jeho výstavba, sa nezaobíde bez štátnej podpory. Americká vláda uvoľnila piatu platbu v rámci garančných záruk pre spoločnosť Holtec International, ktorá jadrovú elektráreň prevádzkuje. 

Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.

Ak máte záujem o predplatné, pokračujte prosím kliknutím na tlačidlo nižšie.

Predplatné obsahuje:

  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)

Diskusia(0)