Enesco

Spustili ďalšiu fotovoltickú elektráreň na budove úradu

Samospráva si vďaka vlastnej výrobe elektriny znížila náklady takmer o tretinu.

Spustili ďalšiu fotovoltickú elektráreň na budove úradu
Foto: MČKVP

Jedna z mestských častí Košíc spustila novú fotovoltickú elektráreň na streche vlastnej budovy. Vyrobená elektrina zo slnka má pomôcť znižovať náklady na energie. Ide tak o tretiu budovu, kde samospráva inštalovala tento zdroj energie.

Mestská časť Sídlisko KVP si vďaka vlastnej elektrine znížila náklady na elektrickú energiu v porovnaní s minulosťou o 30 %. Najnovšie inštalovaná fotovoltika bola spustená na streche budovy Podniku služieb, ktorá je spojená s miestnym úradom.

Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.

Ak máte záujem o predplatné, pokračujte prosím kliknutím na tlačidlo nižšie.

Predplatné obsahuje:

  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)

Diskusia(0)