Slovenské elektrárne získali financovanie svojho dlhu v objeme 3,6 mld. eur. Spoločnosť, ktorá je prevádzkovateľom všetkých atómiek a viacerých vodných elektrární na Slovensku, tak bude mať „voľnejšie ruky.“
Správu o refinancovaní Slovenské elektrárne dnes (5. februára) ohlásili spolu s predbežným vyčíslením zisku za rok 2024 na rekordnej úrovni okolo 800 miliónov eur.
Medziročne sa pritom hospodárenie spoločnosti zlepšilo o 775 miliónov eur. V roku 2022 boli Slovenské elektrárne najstratovejšou firmou na Slovensku, pričom vykázali stratu -217 miliónov eur.
Dohoda podčiarkuje dôveru bánk v spoločnosť, ktorá sa primárne venuje výrobe elektriny v jadrových elektrárňach.
Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.
Ak máte záujem o predplatné, pokračujte prosím kliknutím na tlačidlo nižšie.
Predplatné obsahuje:
- Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
- Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
- Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)
© PROPERTY & ENVIRONMENT s. r. o. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ.