VSDS

Ministerstvo otvára zákon o spotrebnej dani. Aj kvôli zdieľaniu elektriny

Navrhované zmeny sa týkajú tiež zdaňovania zemného plynu.

Ministerstvo otvára zákon o spotrebnej dani. Aj kvôli zdieľaniu elektriny
Foto: Energie-portal.sk

Zákon o spotrebnej dani z elektriny, uhlia a zemného plynu, ako aj zákon o spotrebnej dani z minerálneho oleja čakajú ďalšie zmeny. Od dneška (18. novembra) je v medzirezortnom pripomienkovom konaní návrh ministerstva financií, ktorý by mal priniesť viacero nových úprav.

Rezort nanovo otvára zákon po tom, ako poslanci NR SR jeho novelizáciou na ostatnej schôdzi parlamentu rozhodli, že oslobodenie od spotrebnej dane z elektriny sa rozširuje na väčší okruh výrobných zdrojov, vrátane väčších fotovoltík. Teraz však ministerstvo plánuje prepísať aj viacero ustanovení týkajúcich sa zemného plynu.

Na návrh MF SR sme sa pozreli bližšie. Jeho kompletné znenie si môžete stiahnuť cez odkaz v závere článku. IPESOFT

Zákon bude rátať so zdieľaním elektriny

Zostáva vám 81% na dočítanie

Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.

Ak máte záujem o predplatné, pokračujte prosím kliknutím na tlačidlo nižšie.

Predplatné obsahuje:

  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)

Alebo zadajte kód pre odomknutie obsahu tohto článku:

Kód pre odomknutie obsahu vybraného článku v cene 7,50 € + DPH si môžete zakúpiť cez platobnú bránu CardPay tu.


Diskusia(0)