Podstatou dátového centra, ktoré buduje Organizátor krátkodobého trhu s elektrinou (OKTE), je, aby zjednodušilo a unifikovalo výmenu dát v elektroenergetike. Celý projekt sa ale oproti pôvodnému zámeru omeškal.
Šesť asociácií a záujmových združení pôsobiacich v rôznych oblastiach energetiky a elektromobility sa teraz obrátilo na ministra hospodárstva Karla Hirmana, Slovenskú elektrizačnú prenosovú sústavu (SEPS) a Úrad pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) so žiadosťou, aby bolo zabezpečené čo najrýchlejšieho spustenie projektu. Účastníci trhu s elektrinou podľa signatárov výzvy nemôžu bez EDC naplno využívať všetky možnosti a práva vyplývajúce zo smernice o novom dizajne trhu s elektrinou.
Zostáva vám 75% na dočítanie↓
Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.
Ak máte záujem o predplatné, pokračujte prosím kliknutím na tlačidlo nižšie.
Predplatné obsahuje:
- Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
- Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
- Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)
© PROPERTY & ENVIRONMENT s. r. o. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ.