Enesco

Obmedziť spotrebu energií chcú dve tretiny Slovákov, štvrtina výrazne

Polovica domácností si sleduje spotrebu detailnejšie než pred rokom.

Obmedziť spotrebu energií chcú dve tretiny Slovákov, štvrtina výrazne
Foto: Energie-portal.sk

Rastúce ceny energií nútia ľudí viac si kontrolovať ich spotrebu v porovnaní s minulosťou. Sedemdesiat percent obyvateľov Slovenska si sleduje spotrebu energií vo svojej domácnosti, mnohí z nich detailnejšie ako pred rokom.

Ako vyplýva z prieskumu, štyria z desiatich opýtaných chcú mierne obmedziť spotrebu energií, ďalšia štvrtina Slovákov sa chystá „priškrtiť“ ich odber výrazne. S úsporou súvisí aj prevádzka energeticky úspornejších spotrebičov. Výmenu starých za šetrnejšie plánuje viac ako tretina ľudí, najčastejšie v sume od 400 do 600 eur.  

V článku sa dozviete:

  • ako veľmi si domácnosti sledujú spotrebu energií, ako sa tento trend zmenil v porovnaní s minulým rokom,
  • aká časť spotrebiteľov plánuje výrazne obmedziť spotrebu energií,
  • koľko ľudí investovalo nedávno do energeticky úspornejších spotrebičov,
  • koľko ľudí takúto výmenu zvažuje, aký objem peňazí chcú minúť a z čoho kúpu zafinancujú.

Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.

Ak máte záujem o predplatné, pokračujte prosím kliknutím na tlačidlo nižšie.

Predplatné obsahuje:

  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)

Diskusia(0)