Enesco

Zvyšujú výkon pre pripájanie lokálnych zdrojov. Ministerstvo ukázalo nové limity

Najviac výkonu od 1. decembra „uvoľňujú“ na západnom Slovensku.

Zvyšujú výkon pre pripájanie lokálnych zdrojov. Ministerstvo ukázalo nové limity
Foto: Depositphotos

Necelý mesiac od doposiaľ poslednej úpravy limitov, ktorú začiatkom novembra ohlásili distribučné spoločnosti a Slovenská elektrizačná a prenosová sústava (SEPS), sa opäť menia podmienky. Informoval o tom rezort hospodárstva.

Navýšenie limitov v praxi znamená, že do sústavy bude možné pripojiť viac zelených lokálnych zdrojov, napríklad v podobe strešných fotovoltík. Ani poskytnutie dodatočného výkonu však nemusí stačiť na uspokojenie celkového dopytu. Ten v uplynulých mesiacoch láme rekordy.

Najviac pridali na západe

Ministerstvo hospodárstva v spolupráci so SEPS s účinnosťou od dneška, 1. decembra, zvyšuje inštalovaný výkon v lokálnych zdrojoch, na ktoré sa nevzťahuje povinnosť platiť tarifu za prevádzkovanie systému (TPS) a ktoré sa môžu pripojiť do sústavy. Plné znenie oznamu MH SR si môžete stiahnuť cez odkaz v závere článku.

Celkový tohtoročný limit pre celé Slovensko po najnovšom navýšení predstavuje 239 MW. Podľa pravidiel platných do 30. novembra to bolo o 50 MW inštalovaného výkonu menej.

Zostáva vám 56% na dočítanie

Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.

Ak máte záujem o predplatné, pokračujte prosím kliknutím na tlačidlo nižšie.

Predplatné obsahuje:

  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)

Alebo zadajte kód pre odomknutie obsahu tohto článku:

Kód pre odomknutie obsahu vybraného článku v cene 7,50 € + DPH si môžete zakúpiť cez platobnú bránu CardPay tu.


Diskusia(0)