Podpora výstavby ultrarýchlych nabíjacích bodov pozdĺž koridorov TEN-T, nabíjacích bodov v mestách, zavedenie „práva na nabíjací bod“ či zjednodušenie a zrýchlenie procesu výstavby nabíjacej infraštruktúry.
To je len niekoľko z celkovo 15 opatrení, ktoré štát plánuje realizovať v najbližších rokoch s cieľom zvýšiť rozvoj elektromobility na Slovensku.
Vyplýva to z návrhu Akčného plánu rozvoja elektromobility v Slovenskej republike (2022), ktorý Ministerstvo hospodárstva SR (MH SR) predložilo do medzirezortného pripomienkového konania. Odkaz na celý dokument, ktorý je možné pripomienkovať najneskôr do 24. novembra, nájdete na konci článku.
Akčný plán pritom nadväzuje na rovnaký dokument z roku 2019, ktorý takisto obsahoval 15 opatrení, avšak niektoré z nich sa v praxi neimplementovali. Príkladom je skutočnosť, že hoci existujúca legislatíva umožňuje obciam a samosprávam zriadiť bezemisnú alebo nízko emisnú zónu, takáto zóna na Slovensku zatiaľ nevznikla.
Zostáva vám 83% na dočítanie↓
Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.
Ak máte záujem o predplatné, pokračujte prosím kliknutím na tlačidlo nižšie.
Predplatné obsahuje:
- Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
- Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
- Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)
© PROPERTY & ENVIRONMENT s. r. o. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ.