Enesco

Ako bolo na SAPI Energy Conference 2022 (fotoreport)

Záštitu nad konferenciou zameranou na obnoviteľné zdroje energie prevzala prezidentka Zuzana Čaputová.

Ako bolo na SAPI Energy Conference 2022 (fotoreport)
Foto: Energie-portal.sk

V poradí 12. ročník tradičného výročného seminára Slovenskej asociácie fotovoltickej energie a OZE (SAPI) sa tento rok uskutočnil v novom formáte. Zorganizovali ho pod názvom SAPI Energy Conference 2022 a odborný program naplnil dva pracovné dni.

Konferenciu v utorok 8. novembra v Hoteli Senec slávnostne otvoril videopríhovor prezidentky Zuzany Čaputovej, ktorá nad podujatím prevzala oficiálnu záštitu.

Hlava štátu sa v reči venovala najmä perspektíve zelenej energetiky vo svetle energetickej bezpečnosti a klimatických cieľov. Prezidentka zároveň pripomenula záväzok svojej kancelárie dosiahnuť uhlíkovú neutralitu.

Príhovor prezidentky na konferencii | Foto: Energie-portal.sk

Účastníkov privítal riaditeľ SAPI Ján Karaba, ktorý bol zároveň aj jedným z moderátorov podujatia. Súčasťou programu bolo množstvo prednášok, ale aj viaceré panelové diskusie na rôzne aktuálne témy z odvetvia obnoviteľných zdrojov energie (OZE).

Jednotlivé príspevky priniesli odborné pohľady na horúce témy, akými sú ako REPower EU a technologické inovácie v OZE, ale hovorilo sa aj o rozvoji sústav, financovaní projektov či energetických komunitách.

V stredu 9. novembra mali účastníci konferencie ako prví možnosť oboznámiť sa s výsledkami štúdie SAPI o veternom potenciáli a bariérach rozvoja veternej energie na Slovensku.

Denník Energie-portal.sk bol pri tom. V nasledujúcej fotogalérii prinášame výber niektorých momentov z podujatia, zaujímavé novinky z konferencie predstavíme v ďalších článkoch.

Fotogaléria


Diskusia(0)