KI

Žiadajú koniec využívania plynu do roku 2035. Neinvestujte do infraštruktúry, vyzýva Greenpeace

Organizácia zároveň žiada viac investícií do obnoviteľných zdrojov energie.

Žiadajú koniec využívania plynu do roku 2035. Neinvestujte do infraštruktúry, vyzýva Greenpeace
Aktivisti a aktivistky Greenpeace 8. novembra pred úradom vlády / Foto: Greenpeace

Organizácia Greenpeace dnes (8. novembra) pred úradom vlády spustila online petíciu, v ktorej žiada vládu o opatrenia na riešenie prebiehajúcej energetickej krízy. Okrem iného má ísť o nové investície do obnoviteľných zdrojov a obnovy budov, finančnú pomoc pre domácnosti, ale aj o útlm využívania fosílneho zemného plynu do 13 rokov.

Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.

Ak máte záujem o predplatné, pokračujte prosím kliknutím na tlačidlo nižšie.

Predplatné obsahuje:

  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)

Diskusia(0)