Enesco

Ochranári: Pre nečinnosť úradu pri MVE Želiezovce sa obraciame na prokuratúru

Ekologické združenia upozorňujú, že okresný úrad už päť rokov nekoná, hoci negatívne dôsledky vodnej elektrárne majú byť potvrdené.

Ochranári: Pre nečinnosť úradu pri MVE Želiezovce sa obraciame na prokuratúru
Foto: WWF Slovakia

Ekologické združenia Slatinka a WWF Slovensko podávajú podnet na prokuratúru kvôli malej vodnej elektrárni Želiezovce. Príslušný okresný úrad, ktorý sa päť rokov zaoberá oznámením o environmentálnej škode, doteraz nerozhodol o náprave.

„Považujeme za šokujúce a neakceptovateľné, že Okresný úrad v Leviciach ani po viac ako piatich rokoch nezačal konanie o uložení nápravných opatrení vo veci environmentálnej škody spôsobenej MVE Želiezovce,“ uvádza sa v stanovisku organizácií.

Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.

Ak máte záujem o predplatné, pokračujte prosím kliknutím na tlačidlo nižšie.

Predplatné obsahuje:

  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)

Diskusia(0)