VSDS

Vypnúť či ponechať? Nemecko opäť prehodnocuje osud posledných jadrových elektrární

Fungujúce atómové bloky ostanú v prevádzke aj po roku 2022, čaká sa vraj už iba na formálne potvrdenie vládou.

Vypnúť či ponechať? Nemecko opäť prehodnocuje osud posledných jadrových elektrární
Foto: RWE

Trh s energiami v Európe závisí do značnej miery od veľkých krajín ako je Nemecko. A tomu môže v najbližších mesiacoch chýbať elektrina nielen pre nedostatok plynu, ale aj pre odstavovanie atómových elektrární.

Zdá sa, že to začínajú chápať aj niektorí tamojší politici vládnej koalície. Hoci posledné tri fungujúce jadrové elektrárne majú ukončiť výrobu elektriny koncom tohto roka, predĺženie ich prevádzky je stále možné a čoraz pravdepodobnejšie.

Denník The Wall Street Journal uviedol, že nemecká vláda sa rozhodla ponechať elektrárne v prevádzke aj po roku 2022. Čaká sa už iba na formálne odobrenie exekutívou a doladenie niektorých detailov. Vláda informácie o odložení uzatvorenia prevádzky elektrární zatiaľ popiera a rozhodnutie podmieňuje výsledkami stres testov elektrickej sústavy. 

Tri jadrové elektrárne spoločností E.ON, RWE a EnBW produkujú v súčasnosti 6 % objemu elektriny v krajine.

Zostáva vám 67% na dočítanie

Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.

Ak máte záujem o predplatné, pokračujte prosím kliknutím na tlačidlo nižšie.

Predplatné obsahuje:

  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)

Alebo zadajte kód pre odomknutie obsahu tohto článku:

Kód pre odomknutie obsahu vybraného článku v cene 7,50 € + DPH si môžete zakúpiť cez platobnú bránu CardPay tu.


Diskusia(0)