Enesco

V Jaslovských Bohuniciach po 10 dňoch začala ďalšia odstávka

Predošlá odstávka trvala viac ako tri týždne a skončila 8. júna.

V Jaslovských Bohuniciach po 10 dňoch začala ďalšia odstávka
Foto: Slovenské elektrárne

Dočasným odstavením turbogenerátorov sa v sobotu 18. júna ráno začala plánovaná generálna odstávka tretieho bloku atómových elektrární Bohunice V2. Informovali o tom Slovenské elektrárne.

„Generálnu odstávku tretieho bloku AE Bohunice V2 začíname už jeden a pol týždňa po ukončení GO štvrtého bloku, čo si vyžaduje mimoriadne nasadenie a úsilie personálu, aby sme ju zvládli perfektne, bez zbytočných komplikácií z pohľadu bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci, požiarnej, radiačnej a jadrovej bezpečnosti,“ priblížil Patrik Kašo, riaditeľ jadrovej elektrárne Bohunice V2.

Rovnako ako každý rok počas odstávky vymenia v reaktore pätinu paliva. Pracovníci Slovenských elektrární a dodávateľských firiem zároveň vykonajú aj plánované opravy na jednom z troch redundantných bezpečnostných havarijných systémov elektrárne.

Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.

Ak máte záujem o predplatné, pokračujte prosím kliknutím na tlačidlo nižšie.

Predplatné obsahuje:

  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)

Diskusia(0)