Enesco

Na jednej z veľkých čističiek odpadových vôd chcú postaviť novú kogeneračnú jednotku

Zariadenie na kombinovanú výrobu elektriny a tepla bude využívať bioplyn.

Na jednej z veľkých čističiek odpadových vôd chcú postaviť novú kogeneračnú jednotku
Foto: Depositphotos

Liptovská vodárenská spoločnosť chce vybudovať zariadenie na kombinovanú výrobu tepelnej a elektrickej energie. Kogeneračná linka má pribudnúť v čistiarni odpadových vôd (ČOV) Liptovský Mikuláš, využívať bude zemný plyn a bioplyn.

Existujúce zdroje tepelnej energie, teda plynové kotly, spolu s novou kogeneračnou jednotkou, majú pokrývať všetky tepelné potreby ČOV.

Všetky podrobnosti o zámere vodárov sa dozviete v článku na Voda-portal.sk.


Diskusia(0)